Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Milletvekili Kaya: “Muhtarlar yerel demokrasinin temsilcileridir”

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, 19 Ekim ”Muhtarlar Günü” nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Kaya: “Muhtarlar yerel demokrasinin temsilcileridir”
18 Ekim 2022 - 19:47

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, 19 Ekim ”Muhtarlar Günü” nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Kaya, muhtarlık müessesesinin demokrasinin ilk temel taşlarını oluşturduğunu, bir kamu görevlisi olan muhtarların, 7/24 esasıyla vatandaşa en yakın hizmeti veren, onların sorunlarını dile getirmelerine yardımcı olan, çözüm bulan ve yol gösteren bir makamı temsil etme özelliği taşıdığını belirterek, “Bilindiği üzere ülkemizde ilk muhtarlık müessesesinin kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü, 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan edilmiştir” dedi.

Kaya, bu vesileyle, millet ile devlet arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin köylere ve mahallelere hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak görevlerinde başarılar  diledi.

“MUHTARLARIMIZ DEVLETİ TEMSİL ETMEKTEDİR”

Oğuzhan Kaya, ”Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

Hem milleti hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.