EVRİM GAZETESİ-Osmancık haberleri, Son dakika haberleri, Güncel haber,

YKS, Osmancık birincisi olan öğrenci altın ile ödüllendirildi

YKS sınavında, ilçe bazında büyük başarı gösteren öğrenci altın ile ödüllendirildi.

YKS, Osmancık birincisi olan öğrenci altın ile ödüllendirildi
21 Temmuz 2022 - 0:55

Ömer Derindere Fen Lisesi’nde 3 öğrenci Tıp Fakültesini, 5 öğrenci Diş Hekimliği Fakültesini kazandı. YKS sınavında, ilçe bazında büyük başarı gösteren öğrenci ise altın ile ödüllendirildi.

Osmancık’ta YKS sınavına katılan ve alanında ilçe birincisi olan Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencisi Günseli Karabudak okul idaresi tarafından altın ile ödüllendirildi. Karabudak sayısal puan alanında 3 milyon 200 bin aday arasından yüzde 0,27 dilime girerek Türkiye genelinde 6 bin 337, ilçe bazında ise birinci oldu. Aldığı sonuçla hedeflediği Tıp Fakültesine girmeye hak kazanan Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencisi Günseli Karabudak, Okul Müdürü Mustafa Yıldırım tarafından altın ile ödüdllendirildi.

Ömer Derindere Fen Lisesi’nde gerçekleşen ödül töreninde konuşan okul müdürü Mustafa Yıldırım, okullarından 43 öğrencinin katıldığı YKS’de 3 öğrencinin Tıp Fakültesi, 5 öğrencinin Diş Hekimliği Fakültesini kazandığını belirtti. Yıldırım, sınavda üstün başarı gösteren öğrencilerin ortaokul sonunda oluşan yüzdelik dilimlerinin okullarını tercih ederken 2 ila 10 arasında olduğunu ve YKS’de bu öğrencilerin yüzdelik dilim olarak 0,27 ile 1 küsürlere girmeyi başardıklarını belirtti.

Bu başarının oluşmasında öğrencileri, öğretmenleri ile öğrenci velilerini tebrik eden Yıldırım, üniversite eğitimleri ve meslek yaşantılarında öğrencilere başarılar diledi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.