Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Yarıyıl tatili başladı

Yarıyıl tatili başladı
21 Ocak 2022 - 13:27

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının 1.dönemi Osmancık’ta 7 bin 209 öğrenci, 533 öğretmen karnelerinin dağıtılmasıyla ara tatile girdi. 1. dönem karne dağıtım günü protokolün katılımı ile Koyunbaba İlkokulu’nda gerçekleşti.  Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, öğrencilere karne dağıtımı yaparak, karne sevincini öğrencilerle birlikte paylaştı.

Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz dönem uzaktan görülen derslerin karneleri de uzaktan verilmişti.  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ((VBS) üzerinden öğrencilerin karnelerini paylaşmıştı. Ancak bu sene pandemi tedbirleri çerçevesinde okullarda eğitim yüz yüze olarak devam ediyor. Bu kapsamda Osmancık Koyunbaba İlkokulu’nda protokolün katılımı ile karne dağıtım töreni gerçekleşti.

Öğrencilerin karne heyecanını ortak olmak için Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Turgut Gülşen, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ahmet Dilbaz, Jandarma Komutanı Üsteğmen Nuri Uyar, Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Okul Müdürü Mehmet Çıplak, Müdür Yardımcısı Muzaffer Karaca, Okul Aile Birliği başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Koyunbaba İlkokulu’ndaydı.

Sınıfları ziyaret eden protokol üyeleri öğrencilere tek tek karnelerini dağıttı ve öğrencilerle sohbet etti. Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtan Kaymakam Akpay, karne alan öğrencilere tatil döneminde dinlenmeleri, eksik olduğu konuları tekrar edip kitap okumaları, verimli ve eğlenceli zaman geçirmeleri önerilerinde bulunarak öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller diledi.

Başkan Gelgör’den Koyunbaba İlkokuluna karne hediyesi

Koyunbaba İlkokulu’nda ki karne törenine katılan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Koyunbaba Mahallesi’nde ikamet ettiğini belirterek okulun ihtiyaç duyduğu otopark düzenlemesi konusunda belediye olarak gerekli desteği en kısa sürede sağlayacakları sözünü verdi.

2 haftalık yarıyıl tatili için son ders zili çaldı

Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci dönem yarıyıl tatili için son ders zili Koyunbaba İlkokulu’n da çaldı.

Protokol üyelerinin karne dağıtım töreni sonrası okul Müdürü Mehmet Çıplak öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Karneleriniz çok güzel hepsini tek tek imzaladım. Salgından kurtulmakiçin tatilimizi çekirdek aile ortamında geçirelim, kar yağarsa oynayalım. Tatilden sonra dinamik bir şekilde okulumuza gelelim” diyerek iyi tatiller diledi.

Makineci “Koyunbaba İlkokulu’nun bende ayrı bir anlamı ve değeri var”

Koyunbaba İlkokulu’nun kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci “2010 yılında okulunuzda öğretmenlik yaptım. Muhtemelen abilerinizi, ablalarınızı okutmuşumdur. Koyunbaba İlkokulu’nun bende ayrı bir anlamı ve değeri var.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ilk dönemini yaptığımız karne töreni ile noktalıyoruz.  Salgın nedeni ile geçtiğimiz yıl sizlere böylesine güzel bir organizasyonla fiziki ortamda karne verememiştik. Bu sene verdik. Birinci dönemi kesintisiz eğitimi yüz yüze olarak bu gün tamamladık.  Eğitimin kesintisiz bir şekilde sürmesinde ki bu başarıda velilerimizin, öğretmen arkadaşlarımızın ve siz öğrencilerimizin hassasiyetinin etkisi ve katkısı var. İnşallah ikinci dönemi de kesintisiz olarak yüz yüze devam ettiririz.

Sevgili öğrenciler yaklaşık 15 günlük ara tatilimiz başlıyor. Bakanlığımız çok ciddi bir çalışma yaparak, meb.gv.tr üzerinden yardımcı kaynakları sizlerin erişimine açtı.  Tatilde fırsat buldukça internete erişimi olan öğrencilerimiz http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/#/ adresini ziyaret etsin. Orada hepinize hitap eden çalışma kitapları, etkinlikler, örnek sorular var. Mutlaka bunu değerlendirelim.

İkinci dönem aynı şekilde okullarımızda olalım, gönlünüzce bir tatil diliyorum” dedi.

Yarıyıl tatili 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak. Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022’de yapacak. İkinci dönem 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

 

                     

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.