Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Yağmurda lağım borusu patladı evin zemin katına doldu

Koyun Baba Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, altyapı sorunu yaşadıklarını ileri sürerek yetkililerden durumu çözmelerini istedi.

Yağmurda lağım borusu patladı evin zemin katına doldu
29 Haziran 2021 - 9:48


Koyun Baba Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, altyapı sorunu yaşadıklarını ileri sürerek yetkililerden durumu çözmelerini istedi.

Osmancık’ta 28 Haziran 2021 Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan sağanak ilerleyen saatlerde etkisini artırdı. Sağanak yağışla birlikte evlerin bahçe kısımları su altında kaldı, sokaklarda su birikintileri oluştu. Koyun Baba Mahallesinde, yağmurda patlayan lağım borusundan akan pis sular bir evin zemin katını kaplarken, çevreyi de kötü koku sardı. Kovalarla su tahliyesi yapan vatandaşlar, kanalizasyon ve altyapı sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Koyunbaba Mahallesi’nde Saime Çırçır’ın evinin zemin katı patlayan lağım borusundan akan pis sularla doldu. Baskında Çırçır’a ait 10 yavru civciv telef oldu, anne tavuk kurtarılırken, pis sular aile fertleri tarafından kovalarla tahliye edilmeye başlandı.  Zemin katta bulunan eşyaları, kışlık yiyecekleri de zarar gören aile tahliye konusunda belediyeden yardım istedi.

“Gel buraları bir gör”

Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’ü telefonla arayan Saime Çırçır, “Gel buraları bir gör. Lağım borusu patladı. Lağım suyu zapt olmuyor, suyun içindeyiz. Hastalıktan korunmaya çalışıyoruz bir de. Patlayan boruyu elimle, ayağımla tıkayacağım diye uğraşıyorum. 10 tane civciv öldü suyun içinde. ”diyerek yaşadığı zor durumu anlattı.

Bir toplantı için şehir dışında olduğunu belirten Başkan Gelgör ise;” Ben Trabzon’dayım. Tamam, hemen bakayım, göndereyim” derken, konuşmanın ardından belediye ekipleri gelerek yanlarında getirdikleri su tahliye motorunu çalıştırıp aileye teslim etti ve diğer ihbarları değerlendirmek üzere olay yerinden ayrıldı.

“Her şeyimiz gitti. Lağım sularının altında kaldı”

Civcivlerinin hepsinin telef olduğunu anlatan Saime Çırçır, “Yazık değil mi bunlara. Hepsi 3 günlüktü, anneleri kurtuldu. Her şeyimiz gitti. Lağım sularının altında kaldı. Yağmur suyu olsa üzülmeyeceğim. Alt yapısı yok. Oturma ruhsatı veriyorlar eve. Alt yapısı olmayan yere oturma ruhsatı nasıl veriliyor anlayamıyorum. Ben hastayım, tedavi görüyorum. Bütün yiyeceklerimiz sel nedeniyle zarar gördü” ifadelerini kullandı.

“Mahallede lağım kokusundan duramıyoruz”

Mahalle sakinleri, altyapı sorununun çözülmesini istedi

Mahalle sakinleri ise her yağmur yağışında alt yapı yetersizliğinden dolayı benzer durumlarla karşı karşıya geldiklerini belirterek duruma tepki gösterdi. Kanalizasyonun ayda bir taştığını belirten vatandaşlar; “ Ayda birde taşıyor her gün de taşıyor. Yazın da bıktık, kışın da bıktık. Şimdi taşmak üzere gittim baktım bacalara. Başkanımızdan acilen buna müdahale etmesini istiyoruz. Kokudan camları açamıyoruz. Lağım kokusundan duramıyoruz mahallede. Belediye vidanjörünü gönderiyor ama alt yapı yapılmıyor.  Alt yapının değişmesini istiyoruz. Sesimizi duyurun” dediler.

 

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.