Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Umumi tuvaletler ilgi bekliyor!

Vatandaşlar, Osmancık’ta herkesin kullanımına açık olan umumi tuvaletlerin, hela taşından lavabosuna, musluğundan, abdest alma yerine kadar birçok bölümünün hijyenik olmadığını belirterek tepki gösterdi.

Umumi tuvaletler ilgi bekliyor!
06 Kasım 2022 - 11:56

Vatandaşlar, Osmancık’ta herkesin kullanımına açık olan umumi tuvaletlerin, hela taşından lavabosuna, musluğundan, abdest alma yerine kadar birçok bölümünün hijyenik olmadığını belirterek tepki gösterdi.

Okurlarımızın rahatsız olduğu ya da haber değeri olan konuları bizimle paylaştığı WhatsApp Haber Hattımıza ulaşan bir okurumuz, Beyler Çelebi Camii’ne ait tuvaletin durumundan rahatsız olduğunu paylaştığı bir not ile dile getirdi.

Adı bizde mahfuz okurumuz gönderdiği mesajda; “Büyük Camii’nin WC’lerini de yazar gündeme alırsanız iyi olur. Çok büyük sorun.

Osmancık turist çeken bir yer, yani yerli turist diyelim.  İstanbul’da yaşayan ve ilçeye gelen herkes bu tuvaletlerden şikayetçi. Bizlere yakışmayan bir davranış. Çok kötü hiçbiri temiz değil.

Belediye başkanımızın bir çözüm bulması lazım. Tabi büyük cami imamı da bu konuya el atmalı.” Şeklinde tepkisini dile getirdi.

“Sifon çekmeyi bilmeyenler var”

Aynı hafta içerisinde karşılaştığımız 2 bayan okurumuz ise kamuya açık tuvaletlerin, görgü kurallarından bihaber kişiler tarafından temiz kullanılmadığından dert yanarak, “Mustafa Kemal Atatürk Parkı, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Parkı ve Yeşil Parkın yanında bulunan caminin tuvaletleri yetkililerin ilgisini, buraları kullananların da görgüsünü bekliyor.

Tuvalet görgüsünden bihaber vatandaşlar yeni yapılan, yapıldığında pırıl pırıl olan bu tuvaletleri nasıl böyle pis ve hor kullanır anlayamıyoruz.  Lavaboların içerisinde peçeteden, sigara izmaritine ne ararsanız var. Pencere kenarlarına bırakılan çöplerle görgüsüzlükte leval atlayan, kabin kısmında, tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra sifon çekmeyi bilmeyen insanlarımızın olduğunu görmek gerçekten hayal kırıklığı. Yeni yapılan bu tuvaletlerde hijyen sorunu olmaması gerekiyor.

Büyük camideki tuvaletin lavabosu kırık diğer lavabonun giderindeki sular yere akıyor. Yeni yapılan belediye parkında bayanlar tuvaletinde tuvalet kâğıdı aparatı kırılmış. Koyunbaba Mahallesine yapılan yeni parkın tuvaletinin çöp sepetleri taşmış.   Gerekirse bu tuvaletler ücretli olsun ama böyle pis, bakteri yuvası olmasın. “dediler.

Elçiye zeval olmaz adı bizde mahfuz okurlarımızın şikayet ve taleplerini gündemimizde yer veriyoruz.

   

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.