Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

TYP kapsamında Çorum’da okullara 385 kişi alınacak

TYP kapsamında Osmancık’a 22 kişi alınacak

TYP kapsamında Çorum’da okullara 385 kişi alınacak
24 Ağustos 2023 - 22:35

TYP kapsamında Osmancık’a 22 kişi alınacak

Çorum İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere “Toplum Yararına Program (TYP)” uygulanacağı açıklandı.

İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde toplam 385 kişi 9 ay süreyle istihdam edileceği belirtildi. Program 11 Eylül 2023’de başlayacak, 7 Haziran 2024’te sona erecek.

Başvurular; (25/08/2023 – 29/08/2023) tarih aralığında alınacak olup, katılımcıların, tamamı 1. ve 2. Liste ayrımına tabii tutularak geçerli başvurular içerisinden Noter Kurası Yöntemiyle belirlenecektir.

Durumu başvuru şartlarına uyan ve program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlarımızın 29/08/2023- Salı günü Saat:24:00’a kadar, ALO-170 iletişim hattı üzerinden ve İŞKUR e-şube (www.iskur.gov.tr) internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler àİş arayan à Toplum Yararına ProgramlaràTYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru şartları, kontenjan ve program numarası aşağıda ayrıca belirtilmiştir. Başvuruda sorun yaşayanlar İl Müdürlüğümüz Personelinden başvuru için yardım talep edebilirler.

TYP’lerden 27/09/2017 tarihinden itibaren dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olanlar yönetmelik gereği maksimum faydalanma süresini tamamlamış olup yeni programlara başvuru yapamayacaklardır.

Bir kişi aynı anda açılacak TYP’lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapabilecektir.

TYP’lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.