Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Su kesintilerinden vatandaşa gına geldi!

Osmancık’ta bazı mahallelerde son aylarda su kesintileri yaşanıyor. Elektrik, doğalgaz çalışmaları, su depolarının bakım-onarımı adı altında yapılan su kesintilerinin sıklığına dikkat çeken vatandaşlar, susuzluk sebebiyle zor günler yaşadıklarını ifade ederken 2019 yerel seçimleri öncesi verilen vaatleri de hatırlattı.

Su kesintilerinden vatandaşa gına geldi!
07 Temmuz 2023 - 22:21

Temizlik başta olmak üzere temel ihtiyaçlarını bile taşıma suyla gidermeye çalıştıklarını anlatan vatandaşlar, son 1 ayda yaşanan su kesintilerinin Bakım-Onarım adı altında gerçekleşmesinin anlamını yitirdiğini ifade etti.

Bakım-onarım deniliyor, ama neden işe yaramıyor?

Belediyeden sık sık su kesintilerinin nedeni ile ilgili’ Elektrik, doğalgaz çalışmaları, su depolarındaki bakım ve onarım çalışmaları’ duyurusu yapıldığını belirten vatandaşlar saatler süren planlı su kesintilerinin aynı nedenle tekrar etmesine anlam veremediklerini belirterek depolardaki bakım-onarım çalışmalarının neden işe yaramadığını merak ediyor.

Şebeke suyu vatandaşları tedirgin ediyor

Sıklıkla yaşanan su kesintilerinden gına geldiğini ifade eden vatandaşlar zaman zaman şebekeden sarımtırak renkte su aktığını ve bu durumdan tedirgin olduklarını da dile getiriyor.

Su kesintilerine mahal vermeyecek önlemlerin ve müdahalelerin yapılmasını isteyen vatandaşlar ilçenin bir an önce içme suyuna ve arıtma tesisine kavuşmasını da istiyor.

Su kesintileri, 2019 yerel seçimleri öncesi verilen vaatleri hatırlattı

Osmancık’ta son aylarda yaşanan su kesintileri, vatandaşa 2019 yılında verilen içilebilir sağlıklı su konusunda verilen seçim vaatlerini de hatırlattı.

Yerel seçim öncesi verilen sözlerin koltuğa oturulduktan sonra unutulduğunu ifade eden bir okurumuz şebeke suyu ile arıtılmış su görselini haber hattımıza ileterek “Bugün sularda kesilmemişti üstelik. Soldaki şebeke suyu, sağdaki arıtmadan. Şimdi gerek yerel yönetime gerekse milletvekillerimize soruyorum. Hangisi içilebilir.? Hangisini içebilirler?” dedi.

Yerel seçimlere 9 ay kala…

Her 5 senede bir yapılan belediye seçimleri son olarak 2019 yılında yapılmıştı. Buna göre; bir sonraki belediye seçimleri 31 Mart 2024 Pazar günü yani 9 ay sonra yapılacak.

2019 yılındaki yerel seçimlerde belediye başkanlığı koltuğuna oturan Ahmet Gelgör, seçim öncesi içme suyu ile ilgili “ Osmancık’ta damacanaya son vereceğiz. Bize kolay iş buyurmayın biz zor işleri başaracağız. ” demişti.

Hem hizmet üretilip hem de sosyal projelerin hayata geçirileceği, ilçenin acil ihtiyaçları, çözüm bekleyen meselelerinin çözüme kavuşturulacağı ve vaat edilen projelerin hayata geçirebileceği bir 9 ay var önümüzde.

Okurumuzun hatırladığı 2019 yılında verilen vaatler nelerdi?

Kızılırmak Çevre düzenlemesi

Kızılırmak’a yeni araç köprüsü

Yeni Mahalle Şehir Parkı (Türk Devletleri Parkı)

Şenyurt, Koyunbaba, Gürleyik Semt Parkları büyük sosyal alanlar

Çarşı Merkezine kapalı otopark

Modern Kapalı Pazar Yeri

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yanında bulunan mahalle pazarı modern kapalı hale getirilecek,  Pazar yeri olarak kullanılacağı gibi düğün mevlit gibi özel toplantı ve eğlencelerde vatandaşımızın hizmetine tahsis edilecek.

İçme Suyu Arıtma Tesisi :

Osmancık’ta damacanaya son vereceğiz. Bize kolay iş buyurmayın biz zor işleri başaracağız.

Güneş Enerji Santrali ve Kızılırmak Tribünü

Lunapark ve eğlence merkezi

Aqua Park Projesi (Kapalı yüzme havuzu, spor merkezi, açık yüzme havuzu, aqua park

Güney Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Tapusuz evlere tapu verilecek

Kent meydanı projesi

Modern belediye binası (İnşa edilecekti)

Toplu taşıma projesi (Şehir içi toplu taşıma sistemi kurulacak) ilçenin bir ucundan bir ucuna düzenli taşıma hizmeti

Çalışan anneler için 3 adet kreş (Bu kreşlerimizde öğretmen ve hemşire personel istihdam edeceğiz.)

At yarışı alanı projesi

Off-Road ve Motokros Yarış Alanı

Kültür merkezi projesi (Konferans salonları, sinema-tiyatro salonu, çok amaçlı salonlar, kütüphane ve sanat atölyeleri)

Sıcak Asfalt şantiyesi (Sıcak asfalt şantiyemizi ivedilikle kuracağız. Alt yapısı hazır olan yollarımızı sıcak asfaltla buluşturacağız.)

Merkezden uzak mahallelere kentleştirme projesi (Eymir, Aşıkbükü, Çiftlikler, Temence ve Karapınar Mahallerine birer park ve çocuk oyun alanları, mahalle içi yollar parke taşı ya da asfalt yapılacak)

Çevre yolları projesi (Şenyurt, Esentepe ve Koyunbaba mahalleri arasında doğrudan ulaşımı sağlayan bir evre yolu inşa edilecek. Aynı şekilde Gürleyik, Gemici ve Çay Mahallelerini bağlayan çevre yolu yapılarak Kızılrımak’a inşa edilecek yeni köprülere bağlanacak)

Şehir içi duble yolları ve kavşaklar (İmar genişliği uygun caddeler bölünmüş yola dönüştürülecek ve yeni kavşaklarla trafik akıcı hale getirilecek)

Müstakil evlere çatı katı ruhsatı

İnşaat ruhsatı başvuruları internetten yapılacak

Her mahalleye muhtarlık bürosu

Mahalle Konakları ve Kadın Kültür evleri

Nikah sarayı

Koyunbaba Türbesi’nin restorasyonu (Türbeye engelli vatandaşların da ulaşımını için tekerlekli sandalye yolları yapılacak)

Kent müzesi (Osmancık kale girişine Kent müzesi inşa edilecek)

Osmancık Kalesi asansör projesi

Dernekler binası inşa edilecek, STK’lara tahsis edilecek.

İstanbul yolunda yöresel ürün leblebi ve pirinç satış yerleri

Arafat tepesi mesire alanı

Kurban kesim yerleri inşa edilecek

Sokak hayvanları barınağı ve bakım merkezi

Karayolları alanına “Osmancık Park” projesi (Lunapark, alışveriş sokağı, sanat sokağı, yapay göletler, çocuk oyun alanı, trafik eğitim alanı, spor alanı, kule restoran gibi donatılar)

Gemici taşkın koruma projesi (Çay, Gemici ve Gürleyik Mahallelerine sel rsiki oluşturan dereler ıslah edilecek)

Oto Galericiler Sitesi

Oto sanayi sitesi asfalt ve sosyal tesisi projesi

Çöp Taksi (Yine ilçe genelinde yapılan bu ve benzeri toplantılarda alan temizliği belediyemizde bünyesinde yer alacak olan “Çöp Taksi” aracımız ile temizlenecek. Vatandaşımız mevlidini, düğünü yapacak pazarcımız tezgahını kuracak, satışını yapacak işi bittiğinde belediyemizin Çöp Taksi aracı alanı temizleyecek.)

Kültür turları

Söz veriyorum doğalgaz çalışmaları 1 yılda tamamlanacak her eve doğalgaz verilecek. Doğalgaz abonesi olsun olması her sokağa doğalgaz kutusunu bağlayacağız.

Kitaplar devletten defter kalem belediyeden

Belediye yanımızda uygulaması

Camilerin temizliği ve çevre düzenlemesi

Cenaze hizmetleri 5 adet taziye çadırı

Engelsiz yaşam projesi (yaya yolları ve şehir içi ulaşım engelli vatandaşlarımıza yönelik düzenlenecek)

Spor kulüplerine destek

Kültürel etkinlikler (Hıdırellez, festival, gençlik konserleri, çocuk şenliği, at yarışları, şairler buluşması, mahalle sanatçılar konserleri, geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenecek)

Hoş geldin bebek uygulaması

Okul sporları ve etkinliklerine destek

Yerel esnafa destek

Reklam vergisine ve içme suyuna indirim

Başarılı sporculara destek

Üniversite öğrencilerine destek

Milli bayramlar bayram gibi kutlanacak

Dini günler anlamına uygun kutlanacak

Parklarda ücretsiz internet uygulaması

Ahmet Gelgör belediyesi olarak “Biz her ay yaptığımız harcamaları belediyenin panosuna asacağız” diyoruz. “Çalmayacak, çaldırmayacağız”

Koyunbaba Mahallemizde bulunan Eminederesi en kısa sürede ıslah edilecek. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını nedeniyle derenin taşma ihtimaline karşı, şimdiye kadar çok yapılması gereken ıslah çalışması bizim dönemimizde önceliğimiz olacak ve en kısa sürede yapılacak.  Mahallemizi ve alt mahalleleri sel taşkınına maruz bırakmayacağız inşallah.

İsrafı önleyeceğiz, beyt-ül mal’ı hiç yemeyeceğiz, herkese eşit olacağız.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.