Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

“Şehirlerimizin minareleri, tüm dünyaya bu gerçeği haykırmaktadır”

“Şehirlerimizin minareleri, tüm dünyaya bu gerçeği haykırmaktadır”
16 Ekim 2021 - 11:19

Kısa bir süre önce kurulan Osmancık Kızılırmak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu Muzaffer Kara, Mehmet Derindere, Kamile Kara, Vedat Kara ve Ahmet Buruk bir toplantı yaptı. Dernek yönetimi “1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nı Pandemi nedeniyle ziyaretlerin kısıtlı ve kısa olması münasebetiyle yazılı açıklama yaparak kutlandı.

Dernek yönetimi adına Başkan Yardımcısı Mehmet Derindere yaptığı yazılı açıklamada; 1-7 Ekim Camiler ve Din görevlileri haftası nedeniyle Camilerin, bilgiyi hayata, ibadeti ahlaka dönüştüren ve varlık âlemine hakikat penceresinden bakmayı öğreten kadim mektepler olduğunu belirterek, “Altında huzurla toplandığımız şu kubbeler, bizlere bu hakikati anlatmaktadır” dedi.

Derindere açıklamasın şu ifadelere yer verdi; “Altında huzurla toplandığımız şu kubbeler, bizlere bu hakikati anlatmaktadır. Şehirlerimizin minareleri, tüm dünyaya bu gerçeği haykırmaktadır. Minarelerden yükselen ezanlar, bu kimliğin en gür sedası olarak semalarımızda yankılanmaktadır. İnşallah kıyamete kadar da yankılanmaya devam edecektir.

Bu vesileyle toplumsal hayatta çok önemli bir görev üstlenmiş, birlik ve beraberlik içinde ibadet edilmesinde, huzur ve güven ortamının oluşmasında, kardeşlik bilincinin gelişmesinde, ilim-irfan sahibi ahlaklı bir neslin yetişmesinde etkili olan sizlerin bu duygu ve düşüncelerle 1-7 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan ‘‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’’nın ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; değerli din görevlilerini fedakâr hizmetlerinden dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.