Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Sadık Eker, 5’inci kez CHP’nin Osmancık İlçe Başkanı Seçildi

Sadık Eker, beşinci kez CHP’nin Osmancık İlçe Başkanı Seçildi

Sadık Eker, 5’inci kez CHP’nin Osmancık İlçe Başkanı Seçildi
26 Ağustos 2023 - 16:20

Cumhuriyet Halk Partisi Osmancık İlçe Kongresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gergin geçen kongreye tek liste halinde gidildi ve mevcut başkan Sadık Eker 5’inci kez yeniden seçildi.

Çoğunluğun sağlandığı görülen kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam ederken, divan seçimi yapıldı.  Divan başkanlığını Çorum İl Başkanı Ümit Er’in yaptığı kongrede, Yönetim ve Denetim Raporları okunarak ayrı ayrı oylanıp ibra edilerek kabul edildi.

PARTİ İÇİ SORUNLARA DEĞİNİLDİ

Oylama öncesi dilek temenniler konuşmalarının yapıldığı bölümde gerginlikler yaşandı. Dilek temenniler bölümünde Ali Acar, Özgür Şahin, Uğur Asiltürk, Tuğba Çaylak birer konuşma yaparak delege seçimleri ile ilgili itirazlarını dile getirip, ilçe teşkilatının gençlerden de oluşan yeni yüzlere ihtiyaç duyduğunu ifade ederek parti içi sorunlara değindiler. Parti üyelerinden Tuğça Çaylak konuşmasının sonunda istifa ettiğini açıkladı.

Kongre öncesi mevcut yönetimle hem fikir olunarak ortak aday konusunda son anda yaşanan gelişmeler nedeni ile hazırlanan liste genel kurula sunulmazken, çoğunluğun önerisi üzerine Sadık Eker başkanlığındaki liste genel kurula sunuldu.

Kongrede , Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Aday Adayı Av. Dinçer Solmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Aday Adayı Sadık Eral, Osmancık Belediye Başkan Adayı Mahmut Özhan Arslan, Emin Saraçer,  Mustafa Eken ve CHP Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker söz alarak 2023 Genel Seçimler, 2024 yerel seçimler başta olmak üzere çeşitli konularda görüşlerini dile getirdi.

MİLLETVEKİLİ TAHTASIZ, “OSMANCIK’IN SORUNLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Osmancık’ın birçok sorunu bulunduğuna dikkat çeken Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, yıllardır tamamlanamayan projeler başta olmak üzere ilçenin sorunlarının takipçisi olacağını dile getirdi.

Milletvekili Tahtasız, konuşmasında; “Osmancık yolunun, Kırkdilim Tünellerinin takipçisi olacağız. Bununla ilgili Bakanlığa soru önergesi sundum. Soru önergesi neticesinde denilen 2024 yılında bitecek. Biz bu yalanları çok duyduk. Buranın takipçisi olacağız. “2021 açılıyor müjde”, yok. “2022 yılında açılıyor müjde” gene yok. 2023 açılıyor “müjde” gene yok. Bana gönderilen yazı da 2024’te açılıyor. İnşallah açılır. Bu memlekete kim bir çivi çakarsa Allah Razı olsun. Kim bir kurşun sıkarsa Allah belasını versin.

Biz bu anlamda Osmancık yolunun da takipçisi olacağız, Kırkdilim’in de takipçisi olacağız.  Ve çok arzu ettiğimiz çiftçimizin yararlanacağı, Obruk-Dutludere Sulama Kanalı. Bu sulama kanalının takriben yüzde 25’i bitmiş durumda. Orası bitmiş olsaydı 60 bin dekar araziyi suyla buluşturacaktı. Osmancık’tan Hacıhamza’ya kadar. Ama maalesef bir sulama kanalını dahi bitiremediler. Her seçim öncesi söz veriyorlar biz bunun da takipçisi olacağız.

Defalarca değindiğimiz, Dereboğazı İçme Suyu Barajı.  “Osmancık’ın 60 yılını kurtaracak proje” dediler. Maalesef baraj bitmiş su tutulmaya başlanmış ama bitiremediler, yönetemediler. Bunun yanında yine İçme Suyu Arıtma Tesisi. Kaliteli su içecek Osmancık halkının bu isteğini de maalesef tamamlayamadılar.

2017 yılında inşaatına başlanılan 2021 yılında Aile Bakanlığına devredilen Huzurevi projemizin de takipçisi olacağız. “diyerek partililere birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Osmancık Esnaf Kefalet Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, İl Başkanı Ümit Er, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Yöneticileri Ferda Suiçmez, Celal Uysal, Duran Arslan, Merkez İlçe Başkan Adayı Utku Ulaş Taşar, eski İl Başkanı Cengiz Atlas, Av. Dinçer Solmaz, Av. Sadık Eral, Talip Eken, 2019 Seçimlerinde Çorum Belediye Başkan Adayı olan Özgür Kılıç, ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer , Saadet Partisi Osmancık İlçe Başkanı Halil İbrahim İnoğlu ile çok sayıda partili katıldı.

EKER, 5’İNCİ KEZ YENİDEN BAŞKAN

Konuşmaların ardından Seçim Kurulu denetiminde blok liste ile gidilen seçimler sonucunda, Sadık Eker beşinci kez yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Buna göre Sadık Eker başkanlığında yeni asil yönetim; Kemal Kökez, Erol Yağlı, Seda Önder, Mustafa Boz, Funda Gökmen, Mehmet Cem Barın, Hasan Keleş, Kenan Akbaş, Mehmet Keskin, İhsan Dede, Ertan Kafadaroğlu, Yunus Emre Çetin’den oluştu.

Yönetim Kurulu Yedek Listesinde; İbrahim Savaksız, Mehmet Sağan, Yılmaz Ercan, Fahri Yılmaz, Satılmış Satıcı, Sadık Kum, Hasan Gök, Ahmet Kargı, Selahattin Çengel, Adam kaya, Barış Doğan, Bayram Arslan’dan oluştu.

İL KONGRESİNDE 28 DELEGE KATILACAK

İl Delege Listesinde ise; Sadık Eker, Funda Gökmen, Barış Doğan, Özgür Şahin, Erol Yağlı, Vahdet Uslu, Kemal Kökez, Ahmet Kargı, Ali Osman Şahin, Mehmet Cem Barın, Bektaş Köse, Selim Karahan, Mustafa Karıncalı, Aslı Karakaş Arslan, Selami Namalır, Cemal Gürsel Güney, Murat Kaya, Satılmış Satıcı, Hüseyin Yıldırım, Mehmet sağan, Ömer Acar, Ertan Yaşar, Mahmut Özhan Arslan, Sabri irfan, Adem Çalışkan, İsmail Solak, Hüseyin Kesenek, Uğur Asiltürk yer aldı.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.