EVRİM GAZETESİ-Osmancık haberleri, Son dakika haberleri, Güncel haber,

Pirinç Festivalinde 140 at yarıştı

Osmancık Belediyesi tarafından düzenlenen Pırlanta Pirinç Festivali çerçevesinde yapılan ve 140 atın katılımıyla gerçekleştirilen yarışlar dua ile başladı.

Pirinç Festivalinde 140 at yarıştı
26 Eylül 2022 - 14:10

Osmancık Belediyesi tarafından düzenlenen Pırlanta Pirinç Festivali çerçevesinde yapılan ve 140 atın katılımıyla gerçekleştirilen yarışlar dua ile başladı. Vatandaşların yoğun katılımının olduğu yarışlarda en büyük ilgiyi ise yerli dört nala, rahvan baş koşuşu, Arap ve İngiliz atları koşuları gördü.

At yarışlarının en son 2019 yılında pandemiden önce yapıldığını hatırlatan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, “Pırlanta Pirinç Festivali’nde her yıl at yarışları oluyor. Bugün burada 20’ye yakın İngiliz olmak üzere toplam 140 atımız yarışacak. İlçemize gelen yarış severlere ve sporcularımızı saygıyla selamlıyorum. Pırlanta gibi ilçemizin güzel insanlarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ise yoğun bir programla Pırlanta Pirinç Festivali’nin gerçekleştirildiğini hatırlatarak, festivale Osmancıklıların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Organizasyonun gerçekleşmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür eden Kaymakam Akpay, Türkiye’nin her bölgesinden 130’a aşkın sporcunun etkinliğe katıldığını hatırlattı.

Yarışlar ödül töreninin ardından sona erdi.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.