EVRİM GAZETESİ-Osmancık haberleri, Son dakika haberleri, Güncel haber,

Osmancık’ta yaşayan Suriyeli Karam; “Türkiye benim gerçek anavatanım”

Osmancık’ta yaşayan Suriyeli minik öğrenci “Türkiye benim anavatanım” dedi.

Osmancık’ta yaşayan Suriyeli Karam; “Türkiye benim gerçek anavatanım”
15 Ekim 2022 - 11:15


Osmancık’ta yaşayan Suriyeli minik öğrenci “Türkiye benim anavatanım” dedi.

Osmancık Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, gazileri okullarında ağırladı. Davet üzerine okula giden Osmancık Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı ve üyeleri sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya geldi. Ziyarette 1974 Kıbrıs ve 1984 Güneydoğu gazileri öğrencilerle anılarını paylaşarak vatan ve millet sevgisi aşılarken öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtladı.

Gaziler öğrencilerin sorularını yanıtlayarak anılarını öğrencilere anlattı. Gazilerin anılarI kadar madalyaları, kalpakları ve yaraları da öğrencilerin ilgisini bir hayli çekti.  Ortaokul öğrencilerinden Suriyeli Karam Hüseyin’e sıra gediğinde ise duygusal anlar yaşandı.

Kendisinin Suriyeli olduğunu belirten ortaokul öğrencisi Karam Hüseyin; “Ben Suriyeliyim, ama Türkiye hakkında her şeyi biliyorum.  Ondan dolayı burası benim gerçek bir anavatanım” derken arkadaşları ve gaziler tarafından alkışlandı. Karam’ın duygu yüklü sözleri üzerine dernek başkanı Mustafa Sarı; “Suriyelilerle Türkler kardeş. Bu kardeşlik eskilerden gelmektedir. Aynı, ırk, aynı dil, aynı mezhep” dedi.

Gazilerle yapılan sohbet, günün anısına çekinilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.