Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık’ta taşımalı eğitim servis araçları denetlendi

Osmancık’ta taşımalı eğitimden faydalanan öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla servis araçları denetlendi.

Osmancık’ta taşımalı eğitim servis araçları denetlendi
04 Ekim 2022 - 2:09

Osmancık’ta taşımalı eğitimden faydalanan öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla servis araçları denetlendi.

Osmancık’ta 2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde taşımalı eğitimden faydalanan öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla taşımalı servis araçları servis denetim komisyonunca (Polis, Jandarma, Zabıta, Milli Eğitim) denetlendi.

Yeni Mahalle, Adliye yanında bulunan alanda Polis, Jandarma, Zabıta ve Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde taşımalı eğitim kurallarına uygunluğu konusunda şoförlerinin sürücü, taşıma ve mesleki yeterlilik belgeleri kontrol edildi. Araç üzerinde de inceleme yapan ekipler, servis araçlarını ‘Taşımalı servis aracı denetim formu’ maddelerine göre denetlendi. Yapılan denetimde tespit edilen eksiklikler okul servis araçlarında belirtilen şartlara uygun hale getirilmesi konusunda sürücüler uyarıldı ve bilgilendirildi.

Trafikten sorumlu yetkililer okul servis sürücülerini, taşıma esnasında uyulacak kurallar, yangın tüpü, ilk yardım çantası gibi araç, gereç ve malzemelerin her an kullanılabilir durumda bulundurulması konusunda bilgilendirdi ve uyardı.

Yaşadıkları sıkıntıları dile getiren servis sürücüleri, yurtlarda kalan ve hafta sonları köylerdeki evlerine gitmek isteyen öğrencileri servis aracına aldıklarını, alınmadığı takdirde aileleri ile yaşadıkları sorunları dile getirdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci de, böyle bir durumda servis listesi dışında yolcu veya öğrencinin alınmaması, ismi kayıtlı olan sürücü dışında bir başkası tarafından da servisin kullanılmaması yönünde kesinlikle talimat olduğunu, almaları durumunda ise servis şoförlerinin sıkıntı yaşayacaklarını dile getirdi.

Osmancık’ta okul bulunmayan köylerden 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde temel eğitimde 31 servis aracı ile toplam 457 öğrenci, özel eğitimde 5 araç ile toplam 50 öğrenci, ortaöğretimde 15 araç ile toplam 222 öğrenci, genel toplamda 51 servis aracı ile 729 öğrenci taşımalı eğitim sistemi ile eğitim öğretim görüyor.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.