Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık’ta şiddetli fırtına ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi

Cadde ve sokakların göle döndüğü bazı sürücülerin de araçlarında mahsur kaldığı ilçede çatılar uçtu, ağaçlar köklerinden söküldü, elektrik telleri koptu, kanalizasyon şebekesi taşınca, atık sular vatandaşın bahçesine doldu.

Osmancık’ta şiddetli fırtına ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi
17 Haziran 2023 - 20:22


Osmancık’ta şiddetli fırtına, gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokakların göle döndüğü bazı sürücülerin de araçlarında mahsur kaldığı ilçede çatılar uçtu, ağaçlar köklerinden söküldü, elektrik telleri koptu, kanalizasyon şebekesi taşınca, atık sular vatandaşın bahçesine doldu.

Osmancık’ta 17.00 sıralarında bir anda gelen şiddetli fırtına, sağanak ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkilendi. Koyunbaba Mahallesinde Baltacı Mehmet Paşa Caddesi, Fatih Caddesi ve Vatan Caddesi göle döndü.  Fatih Caddesinde bir evin bahçesi kanalizasyon şebekesinin taşması sonucu atık sularla doldu. Cumartesi pazarında tezgahını kaldırmaya hazırlanan pazarcı esnafı fırtınaya yakalandı.

Sağanak yağış sonrası göle dönen Fatih Caddesinde bir otomobil su girmesi sonucu arızalanınca, bir başka otomobil tarafından çekildi. Göle dönen caddeden geçemeyen 2 vatandaş kaldırımda mahsur kalınca caddeden geçen bir sürücü onlara yardım etti.

Koyunbaba Mahallesi Aşık Ali Açık Caddesi ve Vatan Caddesi üzerinde bulunan kaldırım ve bahçelerdeki çam ağaçları köklerinden söküldü, bazıları dallarından kırıldı.

Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir evin çatısı şiddetli fırtınayla uçunca evin önünden geçen elektrik tellerini kopardı.  Aynı cadde üzerinde bulunan otobüs durağının camı vidalarından söküldü.

Bazı evlerin çatılarından kiremitler düştü, Kızılırmak Nehrindeki su seviyesi sağanak yağış sonrası arttı, Gecek Köyü mevkinde gelen sel suları karayoluna taşınca bir süre trafik tek şeritten işledi.

Fırtına ve sağanak yağış sonrası tüm ekipler teyakkuza geçerek hasar tespit çalışmasına başladı.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.