EVRİM GAZETESİ-Osmancık haberleri, Son dakika haberleri, Güncel haber,

Osmancık’ta kan bağışı rekoru kırıldı: Bir günde 130 ünite

Osmancık’ta iki okulun organize ettiği kan bağışı kampanyasında bir günde 130 ünite kan bağışı alınarak bir rekora imza atıldı.

Osmancık’ta kan bağışı rekoru kırıldı: Bir günde 130 ünite
11 Mayıs 2022 - 21:58

Osmancık’ta iki okulun organize ettiği kan bağışı kampanyasında bir günde 130 ünite kan bağışı alınarak bir rekora imza atıldı.

Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Osmangazi İlkokulu’nun, Türk Kızılay’ı Osmancık Temsilciliği işbirliği ile “Hayat kurtarmak senin kanında var” sloganıyla gerçekleştirilen kan bağış kampanyasında 130 ünite kan bağışı alındı.

Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinde düzenlenen kampanyada öğrencilere Kızılay kan aracı tanıtıldı ve kan bağışı hakkında bilgi verildi. Öğrenciler Kızılay gönüllüsü olarak görev yaparken, Kızılay’ın diğer çalışmaları hakkında da bilgiler verildi.

Sabah 09.00’da başlayan kampanyaya veliler ve ilçe halkı yoğun ilgi gösterirken, Osmancık’ta yürütülen kan bağışı kampanyaları arasında bir günde 130 ünite kan bağışı alınarak bir rekora da imza atıldı.

Ayrıca, kampanya kapsamında okul öğrencilerinin yaptıkları resimlerden oluşan “Sende gönüllü ol” temalı resim sergisi açıldı, kan bağışında bulunanlara pilav ve ayran ikram edildi.

Gösterine yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sefa Kayalı ve Osmangazi İlkokulu Müdürü Kıyasettin Karaköse, kampanyaya destek veren tüm velilere ve Osmancık halkına teşekkür etti. Okul Müdürü Kayalı, “Bugün birçok velimiz ilk defa kan bağışı yaptı, bundan sonra da bu rakamın daha da artması ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması için herkesi düzenli kan bağışı yapmaya davet ediyoruz.” dedi.

Düzenlenen kan bağışı kampanyasına, Osmancık Belediye Başkan Vekili Hüseyin Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci ve Kızılay Osmancık Şubesi Koordinatörü Osman Sivritepe de katılarak destek verdi.

Kızılay Osmancık Şubesi Koordinatörü Osman Sivritepe; Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Osmangazi İlköğretim Okulunun ortaklaşa düzenlemiş olduğu Kan bağışı kampanyasında 130 ünite kan bağışı alınmıştır. Bu festival havasında programın gerçekleşmesini sağlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Sayın Sefa Kayalı ve öğretmenlerine, Osmangazi ilköğretim Okulu Müdürü Sayın Kiyasettin Karaköse ve öğretmenlerine, okul görevlilerine ve kan bağışları ile katılım sağlayan velilerimize ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. ”dedi.

        

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.