Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık’ta İlköğretim haftası kutlandı

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, yeni eğitim yılının ilk zilini çaldı

Osmancık’ta İlköğretim haftası kutlandı
14 Eylül 2023 - 13:02


Osmancık’ta İlköğretim Haftası kapsamında program düzenlendi. Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, yeni eğitim yılının ilk zilini çaldı.

İlköğretim Haftası kutlama programı ilk olarak Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Milli Eğitim Müdürü idris Makineci tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı’mız okundu.

İnönüzaferi İlkokulunda devam eden programda günün anlam ve önemini belirtir konuşma Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci tarafından yapıldı.

Makineci konuşmasında, 2023-2024 Eğitim öğretim yılının başlamasıyla Osmancık’ta toplam 618 öğretmen, Temel Eğitimde 5 bin 35, Ortaöğretimde 2 bin 145, Özel eğitimde 28 olmak üzere toplamda 7 bin 208 öğrenci eğitim ve öğretime başladığını belirterek; “Osmancık’ta Temel Eğitim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Öğrenci Taşıma İhalelerini tamamlandı, sözleşmeler imzalandı. Temel Eğitimde; Köy ve Köyaltı diye tabir edilen 55 yerleşim yerinden 30 araç ile 6 Taşıma merkezi okula 435 öğrenci, Ortaöğretimde Damatoğlu civarından ( Ambar köy, Çengele, Temence, Toprak Sanayii vb ) 2 araç ile 4 Taşıma merkezi okula 30 Öğrenci, Özel Eğitimde de merkez ve köyler dahil 55 adresten 5 araç ile 7 taşıma merkezi okula 55 öğrenci olmak üzere toplamda 520 öğrenci taşıma yoluyla eğitime erişecek. Taşımalı öğrencileri öğle yemekleri 4734 sayılı Kamu İhale kanunun 3/e istisnalar maddesi kapsamında Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden temin edilecek. Taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrencilerin tamamı sıcak öğle yemeği yiyecek. Osmancık’ta bulunan 6 pansiyonda tüm hazırlıklar tamamlandı, öğrencilerin iaşe ve barınmasına yönelik gerekli tedbirler alındı. Tüm Pansiyonlara Nöbetçi Belletici Öğretmen görevlendirmeleri tamamlandı. ”dedi.

Hafta ile ilgili şiirlerin okunduğu programda öğrencilerin hazırladığı ront, çocuk şarkıları ve müzikli gösterilere yer verildi.

Müzikli sandalye yarışı, 1. sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeklerinin verilmesinin ardından program sonunda ilçe kaymakamı Ayhan Akpay ve protokol üyeleri birinci dönemin ilk zilini çaldı.

Zilin çalması ile birlikte öğrenciler sınıflarında yerlerini alırken, Okul Müdürü Mehmet Çıplak, Müdür Yardımcısı Muzaffer Karaca, Kaymakam Akpay ve protokol üyelerine sınıfları gezdirdi.

Çelenk sunma ve ilköğretim haftası kutlama programına Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Savcısı Yunus Dönmez, ilçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Nuri Uyar, Emniyet Müdürü Ahmet Dilbaz, Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Milli Eğitime Bağlı kurumların ve okulların müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile veliler katıldı.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.