Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık’ta ‘Birlik Cem’i düzenlendi

Osmancık’ta Koyunbaba Hazretleri ve Abdal Musa Birlik Cem’i düzenlendi.

Osmancık’ta ‘Birlik Cem’i düzenlendi
29 Haziran 2023 - 17:22


Osmancık’ta Koyunbaba Hazretleri ve Abdal Musa Birlik Cem’i düzenlendi.

Restore çalışmaları devam eden Osmancık Koyunbaba Türbesi yanında  Baltacı Mehmet Paşa ve Yasiyen Köyleri Dayanışma ve Kültür Derneğinin organizasyonu,  Şafak Dede ve Ali Dede’nin önderliğinde, Zakir Mustafa Alegöz, Aydın Aşık,  Aşık Kara Musa, Aşık Dursun Sarı’nın da katılımı ile Koyunbaba Hazretleri ve Abdal Musa Birlik Cem’i düzenlendi. Kurbanların kesildiği, lokma paylaşımının yapıldığı Cem’de canlar tek yürek oldu, gönüller birlendi.

Aşıkların deyiş ve duaz-ı imamları eşliğinde gerçekleştirilen Cem’de ayrıca Gülbeng okundu, semah dönüldü.

Koyunbaba Hazretleri ve Abdal Musa Birlik Cem’ine Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, bazı protokol mensupları, Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Ayhan Akpay, organizasyonu düzenleyen dernek yetkilisi Mustafa Çalışkan, Zakir Mustafa Alegöz ve deyişleri seslendiren Aşıklar ile katılımda bulunan herkese teşekkür ederek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Akpay konuşmasında “Güzel bir ortamda sizlerle birlikte olduk. Bugün yapılan Cem birliğimize, beraberliğimize vesile olsun. Bu ortamında gerçekleşemsinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”ifadelerine yer verdi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.