Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık’ta 29 Ekim kutlamaları

Osmancık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen programlarla kutlandı.

Osmancık’ta 29 Ekim kutlamaları
29 Ekim 2022 - 17:03


Osmancık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen programlarla kutlandı.

Osmancık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı kutlamaları kapsamında Osmancık Kaymakamlığı tarafından ilk olarak 28 Ekim günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Ardından aynı gün kortej yürüyüşü düzenlendi. 99. yıl kutlamaları 29 Ekim Cumartesi günü ilçe stadyumunda devam etti.

İlçe stadyumundaki kutlamalar öncesi İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay, makamında tebrikleri kabul etti. Saat 10.30’da ilçe stadyumunda devam eden kutlamalarda ilçe protokolü öğrenci ve halkın bayramını kutladı. Törende daha sonra Saygı duruşunda bulunuldu ve Müzik öğretmeni Hilal Kınıklı yönetiminde İstiklal Marşımız okundu.

“CUMHURİYET DEVLET MİLLET KAYNAŞMASININ HAKİKİ KAYNAĞIDIR”

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, törende yaptığı konuşmada; “Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tüm çaresizliklere rağmen, en büyük destanını yazmıştır.  Bu destan için vatanın her karış toprağını Şehit Kanıyla sulamak, şehadet şerbetini içmek için birbirleri ile adeta yarış eden kahramanların azmi vardır. Şehit Mehmetçiklerin, mert Gazilerin şad olan ruhları vardır.  Bu asil mücadelede Mustafa kemal Atatürk’ün ifadesiyle ‘Az zamanda yapılan, çok ve büyük işlerin en kıymetlisi olan Cumhuriyetin ilanı vardır.

Cumhuriyet, milletine güvenen, geleceğe özgüvenle bakan, heyecan ve şevkle çalışan bir neslin, bugün ki nesillere bizlere armağanıdır.  Cumhuriyet getirdiği yeniliklerle bilime, akla ve özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur.

Cumhuriyet Devlet Millet kaynaşmasının hakiki kaynağıdır. Türk milleti Cumhuriyetin kıymetini bilmekte, onun haklı guru ve mutluluğunu her daim yaşamakta.

Bütün bunları bizlere kazandıran Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü o’nun kahraman silah arkadaşlarını, toprakları vatan yapan aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. “ifadelerine yer verdi.

Törende Kaymakam Ayhan Akpay’ın konuşmasının ardından öğrenciler şiirlerini, folklor ve ‘Türkiyem’ korosu gösterilerini sunarken, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Tören bando eşliğinde, öğrenci guruplarının tören geçidi ve koreografi gösterisiyle son buldu.

Törene, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Savcısı Bilal Hezer, Jandarma Komutanı Vekili Yakup Kara,  Emniyet Müdürü Ahmet Dilbaz, protokol üyeleri, gaziler, oda başkanları, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

                       

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.