Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri

‘Demokrasi Nöbeti’ 7’incı yıl dönümü Milletvekili Kaya’nın katılımıyla gerçekleşti.

Osmancık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri
16 Temmuz 2023 - 23:30


Osmancık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle program düzenlendi.

Osmancık’ta düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında çok sayıda kişi Demokrasi Meydanında bir araya gelerek, demokrasi nöbetine katıldı. ‘Demokrasi Nöbeti’ 7’incı yıl dönümü Milletvekili Kaya’nın katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen program öncesi polis ekipleri ve görevliler tarafından meydanın giriş çıkışlarına güvenlik noktaları kurulurken aynı zamanda stantlardan programa katılım sağlayanlara pilav, helva, ayran, çay gibi ikramlarda bulunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kur-an’ı Kerim tilaveti ve dua edildi. Bayraklarla alanı dolduranlar, programa coşkuyla eşlik ederken günün önem ve anlamını belirtir konuşmalar Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay ve Belediye Başkanı Ahmet Gelgör tarafından yapıldı.

“VATANIMIZA, MİLLETİMİZE HEP BERABER SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Çorum Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlenen programından ardından Osmancık’taki programa katılan Milletvekili Oğuzhan Kaya,” 15 Temmuz sela seslerinin, ezan seslerinin, uçak, tank seslerine galip geldiği gecedir.

15 Temmuz Anadolu insanının çıplak eliyle, tişörtü, battaniyesi ile tanka, tüfek ve uçaklara kazandığı bir zaferdir.

15 Temmuz, darbe, ihtilal yapanlara milletin Anadolu ihtilalidir, Milli iradenin tam tecellisidir.

15 Temmuz bu milletin kaderinin değiştiği, yeniden tam bir bağımsız Türkiye’nin canlandığı, milletin ve cumhurun birlik ve beraberlik olduğu gündür.

15 Temmuz, devletin her hücresine kadar hakim olmuş, hain fetöcü alçakların bu devletten temizlenmeye ve atılmaya hızla devam edildiği günün adıdır.

15 Temmuz inşallah bu milletin geleceğinde zaferle, kahramanlıkla anılacağı gündür.

15 Temmuz’da yaşanılanları hepimiz biliyoruz, 7 yıl oldu. İnşallah Rabbim bu yaşanılanları bir daha yaşatmaz. Ama bizim bunu unutmamamız lazım. Çocuklarımıza, gençlerimize bunu tekrardan hatırlatmamız lazım.

Unutur ya da unutturursak ihtilal yapmak isteyenler veya milli iradeyi başka yolla ele geçirmek isteyenler cesaretlenir ve yeniden kalkışmaya teşebbüs edebilirler.

Onun için birlik olacağız beraber olacağız. İçimizde ahde vefayı ön plana alacağız.  Vatanımıza, milletimize hep beraber sahip çıkacağız.

Bizim özelimizde Türkiye, Çorum, sonra da Osmancık var. Osmancıklı olarak diyoruz ki ‘gelin sahip çıkalım bu emanete. Nasıl sarılmışsa tırnaklar ete, öyle işte sarılalım birbirimize. Yoksa yazık olur bu memlekete.

Devletimiz, milletimiz, memleketimiz için hep beraber birlik içerisinde çalışacağız.

Bu memleketin en büyük şansı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri var. Bu coğrafya da yaşamak zordur. Bu coğrafya da kalmak için ölümü ölümle korkutacağız.

Birliğimiz ve beraberliğimiz hiçbir parti, hiçbir mezhep, etnik yapı, mikro milliyetçilik gözetmeden üst kimliğimiz Türkiye vatandaşı olmak, bunu gözetip hep beraber, adaletle, ahlakla ülkeyi yönetiyoruz. Milletimizde bunu görüyor ona göre davranıyor.” İfadelerini kullandı.

15 Temmuz temalı video gösterisi ve şiirlerin okunduğu programda çeşitli dallarda düzenlenen müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri taktim edildi. Program kasidelerin seslendirilmesi ve ilçe müftüsü Dr. Eyyup Aydın’ın yaptığı duanın ardından saat 00:13 ‘te okunan ilk sela ile son buldu.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.