Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık’ı yabani otlar sardı

Osmancık’ın birçok noktasında, kaldırımları yabani otlar sardı. Adeta ormana dönen kaldırımlarda yürünmez oldu, büyüyen fakat temizlenmeyen otlar tepkilere de neden oluyor.

Osmancık’ı yabani otlar sardı
03 Eylül 2022 - 11:25

Osmancık’ın birçok noktasında, kaldırımları yabani otlar sardı. Adeta ormana dönen kaldırımlarda yürünmez oldu, büyüyen fakat temizlenmeyen otlar tepkilere de neden oluyor.

İlçenin çeşitli noktalarında kaldırımlarda çıkan yabani otlar, vatandaşlara geçit vermediği gibi görüntü kirliliği de oluşturuyor. Koyun Baba, Şenyurt, Esentepe, Güney Mahallesinden haber hattımıza ulaşan vatandaşlar, kaldırımlarda ve yol kenarlarında büyüyen otların temizlenmesini talep ederek, çektikleri görüntüler eşliğinde tepkilerini dile getirdiler.

Bizlere Whatsapp ihbar hattımızdan ulaşan Koyun Baba Mahallesi’nden bir vatandaşlarımız; “Yeni yapılan TOKİ’ye giden yol berbat.  Yola döşenen kilit parke taşları bir sebepten kaldırılmış yeniden döşenmiş, yol bozulmuş. Kaldırımlar deseniz otlardan geçilmiyor. Yabani otlar ve dikenler kaldırımları sarmış.  Park ve Bahçeler Müdürlüğünün temizlik çalışması yapması şart. Göz önündeki yerler gibi buralarda temizlensin. Bizim temizlememizle çözülecek gibi değil.” şeklinde ifade etti.

Koyun Baba Mahallesi Baltacı Mehmet Paşa Caddesindeki kaldırımların otlardan kaybolduğunu belirten bir başka okuyucumuz ise; “Kaldırımlar epeydir bu halde. Adeta ormana dönmüş.  Çöp konteynerlerinin boyuna ulaşan otların içinden sürüngen, kemirgen çıkacak diye korkuyoruz. “dedi.

Güney Mahallesi’ndeki bazı kaldırımlarında otlardan geçilmediğini gönderdiği fotoğraf ile gösteren bir başka okuyucumuz ise; “Durum bu.” şeklinde ifade ederek dile getirdi.

Konuyla ilgili haber hattımıza ulaşan okuyucularımızın yanı sıra aynı konuya tepki gösteren vatandaşlar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptıkları paylaşımlarla eleştirilerini sıraladı görüldü.

Elçiye zeval olmaz, görüntü kirliliğinin yanında insanların yürümesini de engelleyen bu otlar yetkililer tarafından temizletilmeyi bekliyor.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.