Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Osmancık RAM 5 ilçeye hizmet vermeye başladı

Merkez Osmancık dahil 5 ilçeye hizmet verecek

Osmancık RAM 5 ilçeye hizmet vermeye başladı
11 Eylül 2023 - 9:20

Osmancık’ta Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) hizmete girdi. Merkez Osmancık dahil 5 ilçeye hizmet verecek.

Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Halk Eğitim Merkezinde hizmet vermeye başladı.

Her yıl Rehberlik Araştırma Merkezine gitmek zorunda olan özel gereksinimli bireyler artık Çorum’a gitmek zorunda kalmadan işlemlerini Osmancık’ta Rehberlik Araştırma Merkezinde (RAM) halledebilecekler.

Osmancık Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Fazıl Comba, kurumda 2 idareci, 4 rehber öğretmen ve 7 özel eğitim öğretmeninin hizmet vereceğini ifade ederek kurumda özel eğitim ve rehberlik branşlarından öğretmenlerin çalışacağını belirtti.

Hizmete giren Rehberlik Araştırma Merkezinde inceleme ve bekleme odası da bulunuyor.

5 İLÇEYE HİZMET VERECEK

Yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte faaliyete başlayan Rehberlik ve Araştırma Merkezinde incelemelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, merkezin eğitim-öğretim kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla faaliyet göstereceğini söyledi.

Merkezin, Osmancık’ın yanı sıra çevre ilçelere de hizmet vereceğini kaydeden Makineci “Merkezimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir kamu kurumudur. Osmancık, Kargı, Dodurga, Laçin ve Oğuzlar ilçelerimiz Merkezimizin sorumluluk bölgesine bağlanmıştır. Bu beş ilçemizdeki özel gereksinimli bireylere, okullarımıza ve öğrencilerimize değerlendirme ve tanılama hizmetlerinin yanında tüm vatandaşlarımıza merkezimizde görevli psikolojik danışmanlar ve rehber öğretmenler tarafından danışmanlık hizmeti de verilebilecektir. Sunulan tüm hizmetler ücretsiz olup her yaş grubundan vatandaşımıza açıktır.” dedi

Makineci, Rehberlik ve Araştırma Merkezinin açılmasına desteklerinden dolayı Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ve Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay’a teşekkür etti.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.