Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Ortası AK Parti, kenarları MHP

Cumhur ittifakı bıyığıyla ülke gündemine oturmuştu! Osmancık Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

Ortası AK Parti, kenarları MHP
15 Temmuz 2023 - 15:36

Cumhur ittifakı bıyığıyla ülke gündemine oturmuştu! Osmancık Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

Genel seçimlerin hemen sonrasında yerel seçimler için harekete geçen ve seçim startını ilk veren Osmancık AK Parti İlçe Teşkilatı oldu. Ak Parti; iktidar partisi olması sebebiyle en çok kulisin yapıldığı, isimlerin öne çıktığı parti. Hemen ardından Cumhur İttifakı ortaklarından MHP geliyor. Yine MHP için yapılan kulislerde de birden fazla konuşulan isim var.

Osmancık siyasetinin yakından tanıdığı birçok isim belediye başkanlıkları için kulislerde adları geçiyor. Kadın adayların da isimlerinin geçtiği kulisleri şimdilik şerh düşerek yazmayalım.

Kulislerde isimler telaffuz edile dursun, her yerel seçim dönemi olduğu gibi bu seçim döneminde de Osmancık Belediye Başkanlığı’na ilk talip olan isim Cumhur ittifakı bıyığıyla ülke gündemine oturan Muhitdin Geçgin oldu.

Ortası AK Parti, kenarları MHP

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Osmancık Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan Muhitdin Geçgin bıyıklarını “Cumhur ittifakı bıyığı” olarak notere tasdik ettirmişti.
Geçgin, ortasını kesip, kenarlarını bıraktığı bıyıkları ile dikkat çekerken, Cumhur İttifakına da gönül verdiğini belirtti.

MUHİTDİN GEÇGİN KİMDİR?
1958 yılında Osmancık Cumhuriyet Mahallesi’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Osmancık’ta tamamladı.

İki lise bitiren Geçgin, Ankara’da yatılı olarak Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini bitirdikten sonra 1983 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda göreve başladı. Daha sonra Samsun’a atandığında fark derslerini vererek ikinci lise öğrenimi olan Ticaret Meslek Lisesini bitirdi.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde üniversite öğrenimine devam etmekte olan Geçgin, Avrupa ülkelerinin büyük çoğunluğuna seyahatler düzenleyerek yerel yönetimler, belediyecilik, imar ve şehircilik alanlarında incelemelerde bulundu.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.