Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

OGC Başkanı Çevrim, ilçenin sorunlarını Milletvekili Kaya’ya iletti

OGC Başkanı Çevrim, ilçenin sorunlarını Milletvekili Kaya’ya iletti

OGC Başkanı Çevrim, ilçenin sorunlarını Milletvekili Kaya’ya iletti
17 Mart 2022 - 14:33

Dereboğazı İçme Suyu Arıtım Tesisi İhalesi,
Eğriyar Yolu’nun yapılıp kullanıma açılması,
Baltacı Mehmet Paşa’ya anıt mezar,
Osmancık Uluslararası Barış Festivali,
Kızılırmak ıslahı,
Osmancık’a hediyelik eşya ve alışveriş merkezi

TBMM’de Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’yı ziyaret eden OGC Başkanı Bilal Çevrim, ilçenin sorunlarını iletip, çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Evrim Gazetesi imtiyaz sahibi Bilal Çevrim, TBMM’de Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’yı ziyaret etti. Osmancıkla ilgili sorunların, yatırımların devamlılığı ve sonuçlarının değerlendirildiğini ziyarette, Dereboğazı İçme Suyu Arıtım Tesisi İhalesi, Çorum Yolu diye adlandırılan Eğriyar Yolu’nun yapılıp kullanıma açılması, Baltacı Mehmet Paşa’nın mezarının yapılarak, Kültür Bakanlığı katkıları ile bir Barış Festival’nin düzenlenmesi, Kızılırmak ıslahı, yüzme havuzu, mevcut karayollarının yerinin belediye ye kazandırılarak hediyelik eşya ve alışveriş merkezi yapılması gibi birçok konu hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Çevrim, Egriyar Yolu için verilen sözü hatırlattı 

Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim’in 2014 yılından itibaren yapılıp kullanıma açılmasını önerdiği Eğriyar Yolu, gündemdeki sıcaklığını korurken aradan geçen zamana rağmen yol ile ilgili somut adım henüz atılamadı. Çevrim’in TBMM’de Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’yı ziyaretinde konuyu yeniden gündeme getirdi.

Ziyarette, konuyu bir kez daha ele alan Çevrim, Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’ya yolun yapılıp Osmancık halkının kullanımına açılmasının önemine değindi. Çevrim, yolun istimlak sorunu olmadığını sadece Dereboğazı Çayı üzerine bir köprü yapılması gerektiğini vurguladı. Köprü yapıldığı takdirde Osmancık´tan Çorum´a gidecek vatandaşların D-100 karayoluna çıkmadan Çorum Yolu´na bağlanabileceğini ifade ederek hem yolun kısaldığını hem de trafik yönünden tehlike arz etmediğini dile getirdi.

Çevrim, Osmancık´ın Çorum ile bağlantısını sağlayan Eğriyar yolunun açılması talebini ilk olarak 2014 ve 2017 yıllarında dönemin Osmancık Belediye Başkanlarına ve yine dönemin AK Parti Çorum Milletvekillerine sunduğunu, her iki dönemde de talep edilen yol konusunun vekiller ve başkanlar tarafında not alınarak ilgili kurumlara aktarılacağının sözünü aldığını
buna rağmen aradan geçen zamana rağmen somut bir adım atılmadığını hatırlattı.

“Osmancık Uluslararası Barış Festivali”
Osmancık Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim, Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’ya, Baltacı Mehmet Paşa’nın, Rus Çarı I. Petro ile 22 Temmuz 1711’de imzalanan barış anlaşmasının tarihin en önemli olayları arasında yer aldığını belirterek “Osmancık Uluslararası Barış Festivali” adı altında bir etkinlik yapılmasını önerdi.  Çevrim, Baltacı Mehmet Paşa’nın doğum yeri olan Osmancık’ta bir anıt mezarı olması gerektiğini de vurguladı.

Ziyarette görüşülen diğer konular Evrim Gazetesi’nin önümüzdeki sayılarında detaylı olarak okuyucusuyla buluşacak.

Öte yandan Osmancık’ın güncel durumu, yapılan ve yapılacak olan yatırımlar ile sorunlarının da konuşulduğu ziyaret sonunda Başkan Çevrim, Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’ya Bozoklu Osman Şakir Efendi’nin 1817’li yıllarda Osmancık’ın birebir aynısının resmedildiği bakır bir tabak hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, görüşmede ele alınan konular ile ilgili gerekli desteğe hazır olduklarını belirtti.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.