Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Minik sporcular malzeme istiyor

Osmancık Beyaz Kaplan Gençlik ve Spor Kulübü’nün tekvando takımı ihtiyaçları olan tatami minderleri için yetkililerden yardım beklediklerini söylediler.

Minik sporcular malzeme istiyor
21 Mart 2022 - 10:38

Osmancık Beyaz Kaplan Gençlik ve Spor Kulübü’nün tekvando takımı ihtiyaçları olan tatami minderleri için yetkililerden yardım beklediklerini söylediler.

Beyaz Kaplan Gençlik ve Spor Kulübü Tekvando Antrenörü Ali Rıza Kavak, sporcularını bir yıl sonraki tekvando yarışmasına daha iyi ortamda hazırlamak istediğini belirterek, bunun için en başta tatami minderlerine ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti.

Okullarına ait ek binanın bir bölümünde bir yılı aşkından sporcu yetiştirmeye çalıştığını ve bu süreç içerisinde sporcularına sporu ve tekvandoyu sevdirdiğini aktaran Ali Rıza Kavak, “Osmancık’ta tekvando ve okçuluk branşında eğitim vermekteyiz. 2013 yılından bu yana Osmancık, Oğuzlar, Dodurga ve Dodurga’nın Tutuş Köyü’nde yıllarca tekvando ve okçuluk, yakın savunma branşlarında sporcu yetiştirdiğim ve halen yetiştirmekteyim. Çok yetenekli sporcularımız var. Yakın zamanda imkansızlıklar içerisinde yetişen ve Çorum’da başarı yakalayan milli sporcu umudu veren, Beden Eğitimi öğretmeni olmayı isteyip, olimpiyat hedefi olan sporcularımız var” dedi.

Tatami minderi ihtiyaçları olduğunu dile getiren Kavak, “200 adet 26 mm çift taraflı tatami minderi ihtiyacımız var. Takriben şuanki fiyatı 16 bin lira tutmaktadır. Bizi birileri mutlaka duyacaktır diye düşünüyorum. Bu sportif yardımı yaparlarsa bizleri yüreklendirmiş, umutlandırmış, güçlendirmiş ve geleceğin başarılı sporcularına ve öğretmenlerine yol açmış olacaklar” diye  konuştu.

Kaynak:corumhakimiyet

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.