Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Milli gururlarımız, Töremiş ve Aşkar Türkiye ikincisi oldu!

Ankara’da düzenlenen 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada Mehmet Can Töremiş ve Beren Aşkar Türkiye ikincisi oldu.

Milli gururlarımız, Töremiş ve Aşkar Türkiye ikincisi oldu!
08 Aralık 2022 - 22:41

Ankara’da düzenlenen 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada Mehmet Can Töremiş ve Beren Aşkar Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen ve 7 gün süren şampiyonaya yaklaşık 65 ilden 350’nin üzerinde kulüp ve 1042 sporcu katılım sağladı.

Sporcular, ‘Tek Erkekler, Tek Bayanlar, Çift Bayanlar, Çift Erkekler ve Karışık Çiftler’ kategorilerinde yarıştı. Tek Erkekler Kategorisinde Osmancıklı sporcu Mehmet Can Töremiş Türkiye 2’incisi olurken, yine  Karışık Çiftler Kategorisinde partneri Beren Aşkar ile birlikte kürsüyü kimseye bırakmayarak Türkiye 2’incisi oldu.

Kıyasıya geçen yarışmalarda madalyalar sahibini buldu. Dereceye giren sporculara ödülleri tören ile verildi. Törende sporculara ödüllerini; Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Yönetim Kurulu üyeleri Akif Sıtkı Esen, Nuri Demirci, Yaşar Demir, Genel Sekreter Zuhal Karakuş, Disiplin Kurulu üyesi Bilal Turan Küçükarpacı takdim etti.

Milli Takım Antrenörü Barış Boyar başarılı sporcularını tebrik ederek;” Bizlere desteklerini hiç esirgemeyen ve bu başarılarda büyük pay sahibi olan ,Osmancık Kaymakam’ımız Ayhan Akpay’a, Çorum Millet Vekilimiz Oğuzhan Kaya’ya, Belediye Başkanımız Dr.Halil İbrahim Aşgın’a, Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat’a, Osmancık Belediye Başkanımız Ahmet Gelgör’e, Osmancık Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Cebeci’ye, Gençlik Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar’a, Kulüp Başkanımız Nadir Solak ve tüm yönetim kurulumuza ve emeği geçen herkese şahsım ve sporcum adına çok teşekkür ediyorum.”dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.