Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Mehmet Yolyapar adaylığını açıklıyor

Mehmet Yolyapar adaylığını açıklıyor

Mehmet Yolyapar adaylığını açıklıyor
21 Mart 2023 - 22:00

Çorum’un duayen gazetecisi Mehmet Yolyapar, bugün (22 Mart 2023 Çarşamba) saat 14.00’de CHP İl Merkezi’nde milletvekilliği için aday adaylığını açıklayacak.

Yolyapar, gazetecilik yaşamı boyunca Çorum’un sorunlarına çözüm getirme ve beklentilerine karşılık bulma adına büyük emek harcadığını, etkin biçimde kamuoyu oluşturarak pek çok yatırım ve hizmetin getirilmesine katkı sağladığını hatırlatarak, son yıllarda ortaya koyduğu “Büyük Çorum” projeksiyonu çerçevesinde, Çorum’u “dünya kenti” yapmak için aday olduğunu söyledi.

“Sanayi ve kültür kenti Çorum” ideali uğruna bir ömür verdiğini vurgulayan Mehmet Yolyapar, Cumhuriyetin 2. yüzyılına yakışır şekilde, kadınları ve gençleri önceleyen vizyonuyla “daha yaşanır bir Çorum”u hedeflediğini ifade etti.

Basın İlan Kurumu’nun “Ömrünü yaşadığı şehre adayan bir gazeteci” başlığı altında belgeselini yaptığı Mehmet Yolyapar, Türkiye’nin saygın yerel gazetecileri arasında yer alıyor.

16 yıl başkanlığını yaptığı Çorum Gazeteciler Cemiyeti’nde “Onursal Başkan” sıfatını taşıyan Yolyapar, yarım asırdır da CHP üyesi.

Mehmet Yolyapar, 2019 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir kır yemeğinde…

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.