LGBT DAYATMASI 2 YAŞA İNDİ « EVRİM GAZETESİ

SON DAKİKA

Din görevlileri yemekte buluştu

EĞİTİM, Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

LGBT DAYATMASI 2 YAŞA İNDİ

Eşcinsellik durumu tarihin başlangıcından bu yana maalesef var olan bir olgu. Bu bazen ayyuka çıkarken, Allah-u Teâla’nın bunlara dur diyecek kadar müdahalede bulunduğu da görülmektedir. Özellikle Lut Kavmi ve Pompei buna en bariz örnektir.

Bu haber 17 Eylül 2022 - 18:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aydınlık Gazetesinin bir haberi, bir süredir yazmayı düşündüğüm bir konuyu güncel hale getirdi. Haberde ‘’Çocukların izlediği ve 18 yıldır yayınlanan Peppa Pig çizgi filmine eşcinsel karakter dâhil edildi. ABD, İngiltere başta olmak üzere çok sayıda ülkede yayınlanan çizgi film 2-7 yaş grubuna yönelik. İngiltere’de Salı sabahı gösterilen çizgi filmde, karakterlerden Kutup Ayısı Penny, iki annesi ile yaşadığını söyledi. Çizgi filme, Türkiye’de Youtube ve Netflix üzerinden erişim sağlanabiliyor.’’

Evet! Haber bu… Eşcinsellik durumu tarihin başlangıcından bu yana maalesef var olan bir olgu. Bu bazen ayyuka çıkarken, Allah-u Teâla’nın bunlara dur diyecek kadar müdahalede bulunduğu da görülmektedir. Özellikle Lut Kavmi ve Pompei buna en bariz örnektir.

İnsanların doğalında olmasa da böyle bir yapı olduğu da görülmektedir. Bu bir hastalık olarak da kabul etmek gerekir. Toplumu rahatsız etmeden, süren bu yapı, pek de dikkat çekmemektedir. Ancak, son dönemde bu planlı programlı ve dayatmacı bir politika ile gün yüzüne çıkmıştır.

Bu konuda cesurca yazılar yazan kişilerden biri de Yenişafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik’dir. Çelik, LGBT ile ilgili önemli haberlere imza atmayı sürdürmektedir. Bazı çevreleri derinden rahatsız eden haberleri karşısında Çelik: “Her yazımda sayısız tehditler alıyorum. Bugün de onlarcası geldi…” demektedir. Buradan da anlaşılmaktadır ki, bu işin arkasında çok önemli adamlar ve kuruluşlar var.

Çelik; LGBT örgütlerinin Türkiye’deki yapılanmasına yönelik elime çok çarpıcı çalışma raporları, alınan kararlar ve davet mektupları geçti. Günlerce okudum. Kaynaklarımdan teyitler ve yeni bilgiler istedim. Sordukça, analiz ettikçe şunu net bir şekilde anladım: Türkiye’de görünen, zaman zaman sokaklara inen LGBT örgütleri buz dağının görünen kısmıymış. Maruz kaldığımız eşcinsellik propagandası aslında kamuoyunu oyalama, tartıştırma ve gündem oluşturma işlevi görüyormuş. Buz dağının görünmeyen kısmında ise “iş dünyasına özel” bir ekosistem inşa ediliyor. LGBT propagandası artık dünyada dayatma aşamasına geçti ve Türkiye’nin dev markalarına da diz çökertilmek isteniyor. Öyle ki holding patronları eşcinsel personel çalıştırmayı taahhüt etmezlerse, kredi kullanamama tehdidi ile karşı karşıyalar.

Görülüyor ki, bu işi ev halkından başlayarak tüm toplumu bilinçlendirmek gerekiyor. Peki, bu sadece ülkemiz için mi geçerli? Hayır! Dünya da biraz bağımsız, ya da bağımsız olmaya çalışan ülke liderleri de bu durumu görmekte ve karşı çıkmaktadır.

Aslında bu durum küreselcilerin yine dünya ya bir dayatmasıdır. Aile birliğinin bozulması ve tabiri caiz ise ‘’Tanrıyı kıyamete yaklaştırmak’’ deyimine uygun bir durumdur. Bu küreselciler o kadar vahşi, o kadar insanlıktan nasibini almamış unsurlardır ki, onlar için kendi ırkları haricinde, her insan onlar için köledir. Onlar için çalışmanız, onların ürettiği malları kullanmanız gerekir. Eğer bu yeterliliğe sahip değil iseniz, ölmeniz elzemdir.

Çelik; ‘’ LGBT dayatmasının arkasında Birleşmiş Milletler var. Şirketleri LGBT ekosistemine dâhil etme sürecini ise BM’nin ‘Global Compact’ adı verilen iş dünyası örgütlenmesi yürütüyor. BM politikalarının iş dünyasında uygulanmasına öncülük eden Global Compact 160 ülke de faaliyet gösteriyor. Dünya genelinde 15 bin şirket bu çatı kuruluşun üyesi. Global Compact Network Türkiye (GCNT)’de ise çoğunluğu TÜSİAD’a mensup 383 holding ve şirket bulunuyor.’’

Bu durum aileleri zorlarken, şirketleri ise daha fazla zorlamaktadır. Bu top yekûn bir savaştır. Karşı taraf top yekûn saldırırken, bizim de top yekûn hazırlıklı olmamız gerekir. Maalesef biri bitmeden diğerinin başladığı bir gerçektir. Ama bu doğal olduğunu bilmemiz gerekir. 100-150 yıl önce bu planları hazırlayanlar, roller geldikçe, oynamaya devam edeceklerdir. Burada içimizi rahatlatan ise bunların planları dijital ortamda çok rahatlıkla görülmesi ve bizim de sesimizi duyurabilmemizdir.

Ötelemeyelim, ama kendi ırklarının şiddetle karşı çıktığı bir konuyu bize dayatmalarına da izin vermeyelim. Bunların oyunlarından da, planlarından da bıktık usandık. Allah yardımcımız olsun.

Rahmi Akbaşrahmi.akbas@bilecik.edu.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.