Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Kutsal yolculuk başladı! Osmancık’ta hac kafilesi yola çıktı

Osmancık’tan hacı adayları dualar eşliğinde kutsal topraklara yolcu edildi.

Kutsal yolculuk başladı! Osmancık’ta hac kafilesi yola çıktı
08 Haziran 2023 - 10:26

Osmancık’tan hacı adayları dualar eşliğinde kutsal topraklara yolcu edildi.

Osmancık’tan kutsal topraklara gidecek hacı adayları için bu gün sabah namazından önce saat 03.00 sıralarında gelen otobüsle, hacı adaylarının telaşı başladı. Valizlerin otobüse yerleştirilmesi ve sabah namazının Beyler Çelebi Camiinde cemaatle kılınmasının ardından hacı adaylarını uğurlama merasimi yapıldı.

Merasimde İlçe Müftüsü Dr.Eyyup Aydın, Şube Müdürü Harun Gökcük, Şef Hakkı İçyüz, Müftülük Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni İdris Sarı, Beyler Çelebi Camii ve diğer merkez camii din görevlileri, kutsal topraklara yolculuk yapacak hacı adayları, yakınları ve Osmancık halkı hazır bulundu.

Burada konuşma yapan İlçe Müftüsü Dr.Eyyup Aydın, çıkılan bu yolculuğun meşakkatli, bir o kadar da kutsal bir yolculuk olduğunu ifade ederek, hacı adaylarının gidiş yolculuğu başından dönüpte memleketlerine varana kadar sabrı ve metaneti elden bırakmamaları gerektiğine dikkat çekti.

Hacı adaylarının halkla helalleşmesinin ardından duayı da İlçe Müftüsü Aydın yaptı. Duygu dolu sıcak görüntüler eşliğinde sevdikleriyle vedalaşan hacı adayları otobüsteki yerlerini aldı. Sayım sonrası eksiği bulunmayan hac otobüsü, Ankara Esenboğa Havalimanına doğru yola koyuldu.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.