Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Kumbaba Köprüsü’nde tedirgin eden manzara!

Kumbaba Köprüsü’nde tedirgin eden manzara!
27 Nisan 2022 - 11:25


Kızılırmak Nehri üzerinde bulunan ve Osmancık’ın iki yakasını birbirine bağlayan köprülerden Kumbaba Köprüsü’nün ayakları ilçe halkını tedirgin ediyor. Vatandaşlar köprüde teknik inceleme yapılmasını talep etti.

Günde yüzlerce aracın geçtiği, Gemici, Gürleyik, Çay Mahalleleri ile Ağıroğlan ve Kumbaba Köyleri’ne bağlantı sağlayan Kumbaba Köprüsü’nün ayaklarındaki yapısal bütünlüğün zamanla azalması, beton yüzeyindeki soyulmalar ve dökülmeler sonucu bazı ayaklarda beton içi demirlerin gözle görülmesi, köprüyü kullanan sürücü ve yayaları tedirgin ediyor.

Teknik inceleme talebi
Konuyla ilgili haber hattımıza ulaşan vatandaşlar köprünün ayaklarındaki aşınmalardan tedirgin olduklarını dile getirerek “Irmakta sular çekilince köprü ayaklarındaki aşınmış manzara ciddi anlamda bizleri rahatsız ve tedirgin ediyor. Köprü ayaklarındaki betonlar dökülmüş, demirler gözüküyor. Bu manzara karşısında korkuyoruz. Lütfen konuyu güdeme taşırmışınız” diyerek ilgili yetkililerin köprüde teknik inceleme yapmasını talep etti.

 

Kestirme köprü
Kumbaba Köprüsü 1995-1997 yılları arasında Kızılırmak Nehri üzerine inşa edildi. Koyunbaba Köprüsü 2014 yılında araç trafiğine kapanınca Gemici, Gürleyik, Çay Mahalleleri ile Ağıroğlan ve Kumbaba Köyleri ile Dodurga ilçesine araç trafiğinin aktığı kesişme noktası oldu.
Özellikle dini bayramlarda İstanbul istikametinden Samsun istikametine seyir halinde olan sürücüler D-100 karayolunda trafik yoğunluğuna takılmamak için kestirme yol olarak Ergenekon Caddesi’ni kullandıklarında Kumbaba Köprüsü üzerinden ilçe merkezine girerek Çorum Caddesi üzerinden D-100 karayoluna yeniden çıkarak yollarına devam ediyor.

 

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.