Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Kültür merkezi yıkılıyor

Yaklaşık 40 yıl boyunca hizmet veren eski Belediye Binası’nın yıkımının ardından Kültür Merkezi’nin de yıkımına başlandı.

Kültür merkezi yıkılıyor
23 Mayıs 2023 - 13:20

Yaklaşık 40 yıl boyunca hizmet veren eski Belediye Binası’nın yıkımının ardından Kültür Merkezi’nin de yıkımına başlandı.

Osmancık Belediyesi’ne bağlı birimler Kızılırmak Mahallesi şehir merkezinde bulunan binada hizmet veriyordu. Belediye birimleri, Aralık 2021 yılında Güney Mahallesi, Atatürk Parkı’ndaki yeni binasına taşınarak hizmet vermeye başladı. Boşaltılan bina için ise belediye meclisi yıkılması kararı almıştı.

Belediye Hizmet binasının yeni yerine taşınmasının ardından 1 yıl sonra Aralık 2022’de eski belediye binası yıkılarak enkazı kaldırıldı.

Yıkılan Belediye binası merhum Jet Başkan lakaplı Dursun Otuzbir zamanında 1976-77’ li yıllarda plan ve projesi dahilinde 1977’ li yılların da temeli atıldı ve 1983 yılında bitirildi.

1984 yılında da merhum Başkan Duran Ceylan döneminde şu anda yıkılan binanın yanında bulunan Peker Halı Mobilya ya ait binadan yeni yerine taşındı. (O zamanlar mülkiyeti Belediye ye ait iken sonradan merhum Başkan Avni Kılıç döneminde satılan bina)

Yaklaşık 40 sene Belediye Binası olarak kullanılan yer, 2022 yılında Belediye Başkanı Ahmet Gelgör zamanında yıkıldı. Belediye Kültür Merkezi ise yenisi yapılana kadar hizmet vermeye devam edecekti.

Ancak 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Kültür Merkezi, güvenlik tedbirleri kapsamında toplantı, tiyatro, konferans gibi kültürel etkinliklere kapatıldı. Şubat ayından bu tarafa hizmet vermeyen Kültür Merkezi  Nisan ayında boşaltılırken bugün yıkım çalışmaları başladı.

Öte yandan, alternatifi olmayan Kültür Merkezi’nin yıkımına başlanılmasıyla birlikte vatandaşlar yeni merkezin yapımına ne zaman başlanacağını merak ediyor.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.