Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Koyunbaba Köprüsü Ve Koyunbaba Türbesi’nin Minyatürü Yapıldı

Koyunbaba Köprüsü Ve Koyunbaba Türbesi’nin Minyatürü Yapıldı
05 Eylül 2021 - 0:27
Tarihi Koyunbaba Köprüsü ve Koyunbaba Türbesi’nin minyatürü Çorum’un kültür, turizm ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan Çoruminia’da.

Osmancık’ta Kızılırmak Nehri’nin üzerine 1484-1489 yılları arasında inşa edilen tarihi Koyunbaba Köprüsü’nün ve Osmanlı padişahlarından Sultan II. Beyazıt zamanında 1469 tarihinde yaptırılan ilçemizin manevi değeri Koyunbaba Türbesi’nin minyatürü Çoruminia’da sergilenmeye başladı.

Çorum Belediyesi tarafından Millet Bahçesi yanında 3 milyon 778 bin liraya inşa edilen ve şehrin tüm bölgelerinin tarihi ve kültürel değerlerine ait minyatür maketlerinin bir arada sergilendiği Çoruminia’nın resmi açılışının henüz yapılmadığı ancak ziyaretçilere açık olduğu öğrenildi.

Cemiyet yönetimi ve üyelerinin eş ve çocukları ile birlikte katıldığı etkinlikte topluca yapılan kahvaltının ardından belediye tarafından Millet Bahçesi yanına yapılan Çoruminia gezildi.

Çorum Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, 4 Eylül Cumartesi günü saat 09.30’da Kent Park (Çorum Belediyesi Sosyal Tesislerinde)’da buluştu.

Tarihi Koyunbaba Köprüsü ve Koyunbaba Türbesi’nin minyatürü Çorum’un kültür, turizm ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan Çoruminia’da sergilenmeye başladı.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.