Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Kızılırmak DSİ tarafından temizleniyor

Devlet Su İşleri Kızılırmak yatağı içinde temizlik çalışması başlattı.

Kızılırmak DSİ tarafından temizleniyor
01 Ekim 2022 - 20:12

Devlet Su İşleri Kızılırmak yatağı içinde temizlik çalışması başlattı.

Kızılırmak’ta su seviyesinin düşmesiyle birlikte gün yüzüne çıkan kum adacıkları ve ot öbekleri Devlet Su İşleri’nin başlattığı çalışmayla temizleniyor. DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve DSİ 54. Şube Müdürü Murat Kabakçı ile çalışmaları yerinde inceledi.

DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akça, Kızılırmak Osmancık geçişinin Obruk Barajı Hidroelektrik Santrali’nin tam kapasite ile çalışması durumunda ortaya çıkan taşkın riskinin azaltılması için 2012 yılında başlatılan bir projeyle yatak tanziminin düzenlendiğini söyledi.

Irmak yatağındaki çalışmaların bitmek üzere olduğun anlatan Genel Müdür Akça, “Fakat buraya verilecek hizmetler tabi ki bitmeyecek. Osmancık’ın ihtiyacı olan diğer altyapı hizmetleri de devam edecek. Bu arada Kızılırmak’ın şehir içi geçişinde, gerek ırmak suları ile taşınan maddeler, gerekse dökülen kirletici maddelerin etkisiyle oluşan çamur, balçık, sazlık gibi hem etrafa kötü koku yayan, hem de görüntü açısında kirlilik oluşturan unsurların temizlenmesi için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzün iş makineleri ile 3-4 günden beri temizlik harekatını başlattık. İnşallah önümüzdeki on gün içerisinde Kızılırmak Osmancık içi geçişi temizlenerek şehrimizin daha güzel, daha estetik, daha sağlıklı hale getirmiş olacağız” dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.