EVRİM GAZETESİ-Osmancık haberleri, Son dakika haberleri, Güncel haber,

Kızılay Haftası Osmancık’ta yürüyüşle kutlandı

Osmancık’ta Kızılay Haftası münasebetiyle yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe çok sayda Kızılay gönüllüsü katıldı.

Kızılay Haftası Osmancık’ta yürüyüşle kutlandı
31 Ekim 2021 - 22:18

Osmancık’ta Kızılay Haftası münasebetiyle yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe çok sayda Kızılay gönüllüsü katıldı.

Kızılay Haftası münasebetiyle Osmancık’ta bir dizi etkinlik düzenlendi.  Osmancık Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi ve Kızılay Osmancık Temsilciliği koordinasyonu ve ev sahipliğinde ilk olarak kamu kurum ve kuruluşları ile ilçede yaşayan yaşlıları, ihtiyaç sahiplerini, Kızılay Gönüllülerini ziyaret etti.

Hafta münasebetiyle yapılan etkinlikler kapsamında Evrim Gazetesi’ni ziyaret eden Osmancık Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Gürer ve Osmancık Kızılay İlçe Temsilcisi Osman Sivritepe, yayın hayatına 1 Eylül’de başlayan gazetemize hayırlı olsun dileklerini iletti hem de Kızılay Haftası ile ilgili ve yıl boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Korona virüs başta olmak üzere birçok hastalığın her geçen gün arttığı bugünlerde kanın her zamankinden daha da ihtiyaç haline geldiğini belirten Sivritepe, hafta içinde gönüllülerden de kan bağışı alındığını söyleyerek, Türk Kızılay’ı Kan merkezine 35 defa kan bağışında bulunarak Altın madalya almaya hak kazanan Bekir Ekmekçi’ye madalyasının taktim edildiğini ifade etti.

Kızılay Haftası yürüyüşle kutlandı

Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım arasında kutlanan Kızılay Haftası kutlamaları kapsamında Osmancık’ta yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Mehmet Gürer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın, Kızılay Osmancık İlçe Temsilcisi Osman Sivritepe, Kızılay Gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Org. Ahmet Çörekçi Caddesi üzerinde bulunan Kızılay binası önünde toplanan gönüllülere Kızılay yelekleri verildi ve yakalarına rozetler takıldı. Gönüllüler buradan ellerinde Türk Bayrakları ve Kızılay Bayrakları taşıyarak Gemici Mahallesi Şehit Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna Tabiat Parkına kadar yürüdü.

Kızılay Osmancık İlçe Temsilcisi Osman Sivritepe, burada yaptığı konuşmada, Kızılay’ın bu özel haftayı Türkiye’nin her yerinde ve yurt dışı temsilciliklerinde kutladığını söyledi.

Sivritepe; obezite hastalığında artış olduğuna dikkat çekti

Konuşmasında Korona virüs ve Obezite hastalığında ki artışa dikkat çeken Sivritepe,  “Bazı ülkeler obezite ile büyük bir mücadele vermektedir. Korona virüsten de kaynaklı olarak son yıllarda ülkemizde de obezite konusunda bizde o ülkelere yaklaşmış bulunmaktayız.” dedi.

Türk Kızılay’ı tarihçesi hakkında da bilgi veren Sivritepe; “Türk Kızılay’ı 11-Haziran 1868’de Osmanlıda yaralı askerlere yardım cemiyeti adıyla kuruldu. 1877’de Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti.1923 Türkiye Hilali Ahmer Cemiyeti.1935 yılında Türk Kızılay Cemiyeti. 1947’de Türkiye Kızılay Derneği adı altında hizmet vermektedir.

1941 yılında alınan bir karar Kızılay Haftası o günden bugüne kutlanmaktadır. Bu haftanın bir özelliği de daha var. Hem Kızılay Haftasını hem de bizim için çok önemli olan Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.” diyerek katılımcıların Cumhuriyet Bayramını ve Kızılay Haftasını kutlayıp desteklerini esirgemedikleri için teşekkür etti.

Sivritepe, Türk Kızılay’ının Osmancık’taki faaliyetlerini ana başlıklar halinde anlatırken, programda Kızılay’ın Osmancık’taki faaliyetlerinde desteklerini esirgemeyen Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’e birer plaket taktim edildi. Başkan Gegör’ün plaketini Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Mehmet Gürer kaymakam Ayhan Akpay’ın plaketini de Osman Sivritepe taktim etti.

Kaymakam Akpay; “Ülkemiz, dünyada en fazla yardım yapan devletlerden bir tanesi”     

Programda bir konuşma yapan Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasına; “Son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizin her tarafında Kızılay, diğer sivil toplum örgütleri ile birlikte çok önemli yardımlarda bulunuyor. Ülkemiz, dünyada en fazla yardım yapan devletlerden bir tanesi. İlk üçe giriyor. Ülkemizin her bir tarafında sıkıntılar olduğunda Kızılay’ın yardımını faaliyetini görüyoruz. Devletimizin gücünü de bu tür sivil toplum örgütleri ve kurumları ile de görmüş oluyoruz.

Kızılay Osmancık temsilciğinde görev alan arkadaşlarla göreve geldiğimiz andan itibaren sürekli irtibat halindeyiz. Sürekli istişareler ediyoruz ve Osmancık’a da çok güzel hizmetlerde bulunuyorlar.  Kızılay Gönüllüsü arkadaşlarımız, hiçbir ücret talep etmeden tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyorlar. Tüm gönüllülerimizi tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ülkemizde de tüm dünyaya da doğal afetsiz bir yıl diliyor emeği geçen tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum”dedi.

Program, Osmancık Müftüsü Dr. Eyyup Aydın’ın yaptığı dua ile son buldu.

                  

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.