Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

KAYA: MİRAÇ KANDİLİ ALLAH’A YÜKSELİŞ VE ARINMA GÜNÜDÜR

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

KAYA: MİRAÇ KANDİLİ ALLAH’A YÜKSELİŞ VE ARINMA GÜNÜDÜR
17 Şubat 2023 - 13:56

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Oğuzhan Kaya, yazılı olarak yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı;“İçerisinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda Regaib Kandili ile başlayan mukaddes gecelere erişme mutluluğumuz, bugün birçok hikmet ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ni idrak edecek olma sevincimizle devam etmektedir.
Miraç olayının gerçekleştiği gece müslümanlarca kadir gecesinden sonra en kutsal gece sayılmış ve bu gecenin ibadetle ihyası gelenekleşmiştir. Miraç Kandili, İslam aleminde “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul edilir.
Bugün bizlere düşen, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bu gün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir.

“DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLARIMIZA ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM”

Bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş, ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Yine, Kahramanmaraş merkezli 7.7 şiddetinde yaşanan ve “yüzyılın felaketi” olarak adlandırılan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, aileleri ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dilerim. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Çorumlu hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslâm Âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam Âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Gecemiz hayırlara vesile olsun inşallah.”

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.