Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Kan bağışı bilincine sahip nesiller yetişecek

Türk Kızılay’ı Osmancık Temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kan bağışı konusunda bilgi ve bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik toplantı gerçekleştirdi.

Kan bağışı bilincine sahip nesiller yetişecek
06 Şubat 2022 - 0:37

Türk Kızılay’ı Osmancık Temsilciliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kan bağışı konusunda bilgi ve bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik toplantı gerçekleştirdi. Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıda “Paylaşmak kanımızda var” sloganı ile kan vermenin öneminin kavranması, kan vermeyi alışkanlık haline getiren bir neslin yetiştirilmesi için çalışmalar yapılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kızılay’ı Osmancık Temsilcisi Osman Sivritepe; “2 yıldır süren pandemi, kış şartları başta olmak üzere düşen kan stoklarını artırmak hastalarımıza umut olmak için canla başla çalışıyoruz.

Bugün de kan vermenin öneminin kavranması ve kan vermeyi alışkanlık haline getiren bir neslin yetiştirilmesi için okullarımızdaki çocuklarımızı, yavrularımızı “paylaşmak kanımızda var sloganı” ile kampanyamıza dahil etmeye çalışıyoruz.

İlimizde günlük ortalama 60 ile 70 arasında kan tüketiliyor. Stoklarımız boş. Başta yöneticilerimiz olmak üzere tüm iyi yürekli kan bağışçılarımızı kan vermeye davet ediyoruz.

Programın yapılmasında emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İdris Makineci olmak üzere tüm okul müdürlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ”dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.