Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

“Kaldırım otlarla ve çalı ile kaplanmış durumda”

Otlağa dönen kaldırımlarda yürünmez oldu.

“Kaldırım otlarla ve çalı ile kaplanmış durumda”
16 Ağustos 2023 - 14:34

Osmancık’ın birçok noktasında, kaldırımları yabani otlar sardı. Adeta otlağa dönen kaldırımlarda yürünmez oldu, büyüyen fakat temizlenmeyen otlar tepkilere neden olurken kuruyan otlar risk oluşturuyor.

İlçenin çeşitli noktalarında yaya kaldırımlarında çıkan yabani otlar, vatandaşlara geçit vermediği gibi görüntü kirliliği de oluşturuyor. Vatandaşları tedirgin eden otlar kötü görüntüsünün yanı sıra etrafa yangın ve haşere tehlikesi de saçıyor.

Bizlere haber ihbar hattımızdan ulaşan bir okurumuz, kaldırımların yürümeye elverişsiz olduğunu ifade ederek; “Kamil yolu kavşağından, Yüksekokul, Yüzme havuzu, Belediye hizmet binasına kadar soldaki kaldırım kullanılmaz vaziyette.

Kaldırım otlarla ve çalı ile kaplanmış durumda. Yürüyüş yapan vatandaşlar kaldırım yerine araç yolundan yürümekteler. Tarafınız aracılığı ile yetkililerden, ivedilikle kaldırımın kullanılabilir hale getirilmesini talep ediyoruz. ”dedi.

Yaya kaldırımlarının bakımsızlığına hayret ettiğini söyleyen bir başka okurumuz ise bozuk kaldırımların yenilenmesini, kaldırımlarda ve bina arlarındaki boş alanlarda büyüyen ve kuruyan otların yanma riski oluşturduğunu belirterek önlem alınmasını istedi.

 

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.