Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Her yağmurdan sonra aynı manzara!

Osmancık’ta her yağmur yağışında bazı cadde ve sokaklarda adeta irili ufaklı göletler oluşuyor. Bu olumsuzluk hem yayaların hem de sürücülerin sıkıntılı anlar yaşamasına neden oluyor.

Her yağmurdan sonra aynı manzara!
19 Kasım 2021 - 9:39

Kızılırmak’ın ve bir su kanalının içinden geçtiği Osmancık’ta her yağmur yağışında bazı cadde ve sokaklarda adeta irili ufaklı göletler oluşuyor. Bu olumsuzluk hem yayaların hem de sürücülerin sıkıntılı anlar yaşamasına neden oluyor.

Her yağmur yağışında Osmancık’ın bazı cadde ve sokakları adeta göleti andıran bildik manzaralara sahne oluyor. Kızılırmak nehrinin ve bir su kanalının içinden geçtiği ilçemizde yağmur yağışıyla birlikte birçok cadde ve sokakta boylu boyunca su birikintileri oluşuyor. Vatandaşlar bu olumsuzluğu plansız yapılan alt yapı çalışmalarına bağlıyor.

“Mazgallar bile suyu çekmiyor”

Bozuk yolların Osmancıklının kaderi haline geldiğini belirten bir vatandaş, özellikle doğalgaz borusu döşeme çalışmaları sonrası yeniden asfaltlama daha doğrusu yamalama çalışmalarının gelişigüzel olduğundan dert yanarak, araçların lastiklerinin çukur veya tümseklerde zarar gördüğünü, yağmur yağdığında çukurların, suyla çamurla dolduğunu, yol kenarında bulunan mazgalların birçoğunun işe yaramadığını belirtti.

Bir başka vatandaş ise işyerinin bulunduğu caddede yapılan doğalgaz borusu döşemesinde sonra yamanın yüksek atıldığını, durumu çalışma yapan ekibe bildirdiğini, karşılığında ise “Sen mühendis misin, nereden biliyorsun?” şeklinde cevap aldığını ifade etti.  Aldığı cevap karşılığında üşenmeden asfalt yola atılan yamada ölçüm yaptığını belirten vatandaş, ölçüm sonrası haklı çıktığını ve yüksek atılan yamanın yolla aynı hizaya getirildiğini belirterek, belediyenin bu çalışmaları takip etmesini, gerekirse doğalgaz çalışması yapan ekibin başına bir personelini görevlendirmesi gerektiğini söyledi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.