Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Hemşehrimiz Bakan danışmanı oldu

Osmancıklı hemşehrimiz Bilecek, İnhisar Kaymakamı Elif Nur Yaman Saçal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın danışmanı olarak atandı.

Hemşehrimiz Bakan danışmanı oldu
12 Ağustos 2023 - 22:46

Osmancıklı hemşehrimiz Bilecek, İnhisar Kaymakamı Elif Nur Yaman Saçal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın danışmanı olarak atandı.

Elif Nur Saçal Kimdir?

Elif Nur Saçal, 09.02.1987 tarihinde doğdu. İlk ve ortaokulu çeşitli illerde okuduktan sonra lise eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı.

Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Kırklareli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

17 Aralık 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 26 Temmuz 2017 de 105. Dönem Mülki İdare Amiri – Aksaray Kaymakam Adayı olarak görevine başladı.

İl stajını Aksaray’da, Kaymakam Refikliği stajını Yenimahalle/Ankara ve Hendek/Sakarya Kaymakamlıklarında tamamladı. Kaymakam Vekilliği görevini Karapürçek/Sakarya Kaymakamlığında yaptı.

8 ay süreli yurt dışı stajı sonrası Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamladı.

28.10.2019 tarihi itibariyle Gülağaç Kaymakamı olarak görev yapan Saçal 2021/412 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile İnhisar’a atanarak 05.09.2021 tarihinde göreve başladı.

Bilecek, İnhisar Kaymakamı olarak görev yaptığı sürede ilçe halkının sevgi ve saygısını kazanan  Elif Nur  Saçal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın danışmanı olarak atandı.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.