EVRİM GAZETESİ-Osmancık haberleri, Son dakika haberleri, Güncel haber,

DÜNYAYI UÇURUMA SÜRÜKLEYEN AİLELER

Dünyayı önce dört aile, sonra on iki aile, sonra altmış üç aile ve bunların çeşitli ülkelerde bulunan nemalan aileleri vardır. Eğer fikriniz, zikriniz o ailelere uygun değilse size distribütörlük vermezler. Çünkü üretim gücü onların elindedir.

DÜNYAYI UÇURUMA SÜRÜKLEYEN AİLELER
Rahmi Akbaş( rahmi.akbas@bilecik.edu.tr )
12 Ekim 2022 - 22:57

Son yıllarda çevremize baktığımızda, hemen hemen her ülkenin bir yerlere doğru sürüklendiğini görüyoruz.

Dünyayı önce dört aile, sonra on iki aile, sonra altmış üç aile ve bunların çeşitli ülkelerde bulunan nemalan aileleri vardır. Eğer fikriniz, zikriniz o ailelere uygun değilse size distribütörlük vermezler. Çünkü üretim gücü onların elindedir.

Diyelim ki, siz bir buluş yaptınız, o zaman bir şekilde bu üretim öğesini sizin elinizden alırlar. Bu ya parayla ya da korkutarak olur. Çoğunlukla da zamanında kurmuş oldukları kurumlarla önünüzde engel olurlar. Örneğin çok iyi bir oyuncusunuz ve Hollywood’da filim de oynamak istiyorsunuz; bunun için öncelikle bunların kurdurduğu derneğe üye olmanız lazım; yoksa bu filimler de oynayamazsınız. Peki, üye olmak için ne lazım? Onların çıkarlarına hizmet edecek kabiliyette olmanız lazım. Yani ben o derneğe üye olmam.

Bu ailelerin dini imanı paradır. Bunlar, kendinden başkasını düşünmezler. Örneğin, siz onlara ya üretim ya da tüketim olarak hizmet etmiyorsanız, bu dünya da yaşama hakkınız yoktur. Bunu pandemi döneminde açıkça söylediler. Bu insanları asalak olarak görmektedirler.

Mesela dizel ya da benzinli otomobil ürettiniz; ancak ülkenizde satabilir, Avrupa’ya ya da ABD’ye satamazsınız. Yine belli kurumlardan izin almanız gerekir.

Bu aileler öyle bir örgütlenmişlerdir ki, her aile bir ya da birkaç alanda faaliyet gösterirler. Kimse kimsenin işine karışmaz. Örneğin, kimya sektörü bir ailenin, uyuşturucu ticareti diğer ailenin, finans ve para ise başka bir ailenin elindedir. En önemli faaliyetlerden biri de, tabi ki petrol dür.

Gazeteci Ömer Terkenli:

… Dolar Amerikan Birleşik Devletinin parası değildir. Amerikan Hazinesi doları borç olarak alır. Borç olarak aldığı içinde, bankerlere her yıl 500 milyar dolardan fazla faiz ödemesi yapar.
Daha açık bir ifadeyle, Amerikan halkı kendi para birimi olan doları, faiz ödeyerek kullanır. Doların altın ya da başka bir kıymetli maden üzerinden karşılığı yoktur.

… Amerika Birleşik Devletlerinin “Dolar Basma Hakkı” yoktur. Doları, özel şahısların sahibi olduğu finans kurumu FED basar. FED’in ortağı 8 aileden ibarettir. Bunlar; Rockefeller, Goldmen Sachs, Lehman Brothers, Kuhn Loebs, Rothschild, Warburg, Lazard ve Moses Seifs ailelerinden oluşuyor.

… FED, Dolara zarar verecek uluslararası siyaseti, ABD (askeri) kanalıyla uyguluyor. Saddam ve Kaddafi ikisi de, dolar dışında para ile petrolü satmak istediği için  katledildiler. Dolar dışında para ile petrol satıldığında, dolara talep düşecektir. Doların uluslararası para (birimi) olma vasfı zarar görecektir.

… İran ile ABD arasındaki problemin arkasında “petrolü dolar ile satacaksın” dayatması var.
Nükleer silah üretimi ise bahanedir.

Mesela ülke olarak dediniz ki, ben bu adamların cinsini, cibilliyetini biliyorum, ben bunların malını bu ülkeye sokmam. O zaman da karşınıza Dünya Ticaret Örgütü çıkar ve der ki ‘’Bunu yapamazsın, sen anlaşmalara imza attın…’’ Peki, ben bu örgütten çıkıyorum derseniz, o zamanda ihracat yapamazsın.

Anılacağınız, her taraftan işi bağlamışlar.

Ya hocam ‘’Çördüyüm Allah’’ dedirtme bize,  ne yapacağız?

Yapacağınız çok basit. Alacağınız malın menşeine bakacaksınız. Bu ülke de mi üretilmiş? Bunun için barkod numaraları vardır ve Türkiye’nin barkod numarası 869’dur. Bu numara ile başlayanlar, Türkiye’de üretilmiş ürünlerdir. Örneğin Almanya: 400 ve 440, ABD-Kanada: 00-13, Fransa: 30-37 barkod numaraları ile başlayan ürünleri üretmiş demektedir.

Ya da ben bundan anlamam diyorsanız, satan kişilerden yardım alabilirsiniz. Geçen bir satıcı arkadaşım, müşterinin istediği değil, yerli malımızı önererek, satış yaptı. Bu sayede paramız ülkemizde kalmış oldu.

Selamlarımla…

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.