Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

DSİ GENEL MÜDÜRÜ AKCA, MÜJDELEDİ

Çorum Kargı Maksutlu Köyü Gumayla ve Metmenli Dereleri yapım işinin ihale işlemlerinin tamamlanarak 14 Ekim 2022 tarihinde yapım sözleşmesinin imzalandığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca

DSİ GENEL MÜDÜRÜ AKCA, MÜJDELEDİ
21 Ekim 2022 - 11:58

Çorum’da meydana gelen taşkın suları önleme ve ıslah çalışmalarına büyük önem veren DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Çorum Kargı Maksutlu Köyü Gumayla ve Metmenli Dereleri işinin ihale sürecinin tamamlandığını ve işin yapım sözleşmesini imzaladıklarını müjdeledi.

MAKSUTLU KÖYÜ VE TARIM ARAZİLERİ TAŞKINLARDAN KORUYACAK PROJEDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

DSİ’den yapılan yazılı açıklamada; “Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Çorum’a yaptığı yatırımlarla Çorum ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Çorum ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Çorum ilimizde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak baraj, gölet ,içmesuyu ve sulama tesislerinin yanı sıra dere Islah çalışmalarıylada çiftçilerimizi desteklemeye ve vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini olası taşkın zararlarından korumaya  devam ediyor.

İHALE SÜRECİ TAMAMLANAN PROJENİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Çorum Kargı Maksutlu Köyü Gumayla ve Metmenli Dereleri yapım işinin ihale işlemlerinin tamamlanarak 14 Ekim 2022 tarihinde yapım sözleşmesinin imzalandığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca “Projenin ihale süreci tamamlanmış olup, işin yapım sözleşmesini imzaladık. Projenin tamamlanması ile Gumayla ve Metmenli Dereleri güzergahı boyunca taşkın önleme ve ıslah çalışmalarının yapılması sağlanacaktır. Projenin Çorum ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TARIM ALANLARI VE YERLEŞİM YERLERİNİN TAŞKIN RİZKİ AZALIYOR
Genel Müdür Akca ” Metmenli deresi güzergahı boyunca 681,5 metre beton temelli kagir duvar, 45 adet şüt yapısı, 1 adet tersip bendi ile Gumanya deresi güzergahı boyunca 940 metre beton temelli kagir duvar, 2 adet menfez, 50 adet şüt yapısı ve 1 adet tersip bendi yapılarak Maksutlu köyü ve tarım arazileri taşkın zararlarından korunacaktır” dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.