Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Depremde vefat edenler için Kur’an-ı Kerim okundu

Kahramanmaraş merkezli depremlerde vefat eden ve yaralananlar için Beyler Çelebi Camiinde cuma namazı öncesi Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Depremde vefat edenler için Kur’an-ı Kerim okundu
11 Şubat 2023 - 21:10

Osmancık’ta, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde vefat edenler ve yaralananlar için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Osmancık’ta Cuma namazı öncesi, depremde vefat edenler, yaralananlar ve depremden etkilenenler için , Merkez Beylerçelebi (Ulu) Camiinde Kur’an-ı Kerim okundu ve ilçe müftüsü  Dr. Eyyup Aydın tarafından dua edildi.

Din görevlileri Uzman İmam-Hatip İbrahim Bardak ve İmam-Hatip Ayhan Aktağ’ın Kur’an tilavetleri sonrasında sözü alan İlçe Müftüsü Aydın, yaşanan felaketten kaynaklanan yaraların birlik ve beraberliğimiz sayesinde hızlı bir şekilde sarılacağının altını çizdi ve her türlü maddi ve manevi yardıma ihtiyaç bulunduğunu belirterek “Dualarımız ve yardımlarımızla kardeşlerimizin yanındayız. Cenab-ı Hak cümlemizi bu ve benzeri her türlü bela ve musibetten muhafaza eylesin. Yaralı vatandaşlarımıza sağlık ve afiyet, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.