Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Çorumlu Kaymakamdan, ‘Malazgirt Zaferi’ mesajı

Çorumlu hemşehrimiz Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Malazgirt Zaferi’nin 952’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çorumlu Kaymakamdan, ‘Malazgirt Zaferi’ mesajı
27 Ağustos 2023 - 14:12

Çorumlu hemşehrimiz Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Malazgirt Zaferi’nin 952’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaşıkçı, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Malazgirt; Ülküdür, ülkedir, ihlal edilmeyecektir. Malazgirt ruhu, Büyük taarruz kabiliyet ve karekteri vatanın teminatıdır.

Malazgirt; 1071’de tarihin rotası değişmiş anadolu vatan olmuştur.

Malazgirt; Sultan Alparslan komutasındaki kahramanlar sayıca üstün bizans ordusunu iman gücü ile Malazgirt’ de ezmiş geçmiş, Anadolu sevdalılarıyla 952 yıl önce bir daha ayrılmamak üzere buluşmuştur.

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar Türk Milleti’nin yurdu, vatanı olmuştur. Büyük Taarruz vatan kurtarılmıştır.

Vatan dedik, 952 yıldır nice badireleri göğüsledik; Bayrak dedik, nice musibetleri ezdik. Ezan dedik, nice saldırıyı birlik ve dayanışma içerisinde aştık.

Ne yapsalar boştur, ne etseler boşunadır. Anadolu’ya vurulan vatan mührünü sökmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu topraklarda sonsuza kadar var olmaya ant içtik.

Vatan; okunan ilk ezandan verilen son selaya kadar, aldığımız nefes, yediğimiz helal lokma, milli namusun simgesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Malazgirt Zaferimizin 952. Yıldönümünde, Büyük Türk Hakan’ı Sultan Alparslan’a, kahraman ecdadımıza, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Büyük Taarruz’un 101. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadele’ye mühür vurmuş şeref timsallerini rahmetle, minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.”

Mahmut Kaşıkçı Kimdir?

Mahmut Kaşıkçı, 1971 tarihinde Çorum ili Kargı ilçesinde doğdu. Osmancık Lisesinden mezun olan Kaşıkçı, 1993 yılında da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Ankara ve Adana Bölge Müdürlüklerinde Vergi Denetmeni olarak çalıştıktan sonra 2002 tarihinde Çorum Valiliği’nde Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Çankırı ili Orta ilçesinde Vekil Kaymakam olarak çalışırken bir yıl yurt dışında bulundu.2005 yılında Seydiler İlçesinde Kaymakam olarak göreve başladı.

Adıyaman ili Samsat İlçesi Kaymakamı iken 2008 yılında Şırnak Vali Yardımcılığına, oradan Bozdoğan Kaymakamlığına ve 2012 yılı Ağustos ayında Vezirköprü Kaymakamlığına, 2016 Yılı Aralık Ayında Hakkari Yüksekova Kaymakamlığı, Yüksekova Belediye Başkanlığı ve Esendere Belediye Başkanlığı Başkan Vekili (Kayyum) olarak görev yapmış, 29 Kasım 2018 yılında İzmir, Bergama Kaymakamlığına, Resmi Gazetede yayımlanan 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile de Sultangazi Kaymakamlığına atanmıştır.

Kaşıkçı, evli ve bir çocuk babasıdır.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.