Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Çorum Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı göreve başladı

Çorum Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı göreve başladı

Çorum Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı göreve başladı
17 Ağustos 2023 - 21:21

Valiler Kararnamesi ile Çorum’a atanan Vali Do.Dr. Zülkif Dağlı bugün görevine başladı. Vali Dağlı için Çorum Valiliği önünde karşılama töreni düzenlendi.

10 Ağustos 2023 tarih ve 32275 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Samsun’dan Çorum’a atanan Doç. Dr. Zülkif Dağlı Çorum Valiliğinde gerçekleştirilen karşılama töreninin ardından görevine başladı. Vali Dağlı polis mangasını selamladıktan sonra makamına geçerek göreve başlama yazısını imzaladı.

Vali Dağlı; “Çorumlularla birlikte, şehrimizi daha iyiye, daha güzele taşımak için çalışacağım”

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı  basın mensuplarına yapmış olduğu göreve başlama konuşmasında:

“Kıymetli Çorumlu Hemşerilerim,

9 Ağustos 2023 tarihinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle yayımlanan Kararnameyle Vali olarak atandığım Kadim Medeniyetler şehri Çorum’daki görevime bugün itibarıyla başlamanın heyecanı ve gururunu yaşıyorum. Bizleri bu kutlu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Siz değerli Çorumlulara, 3 yıl hizmet etme şerefine nail olduğum, kendileri ile aynı suyu içtiğim, aynı ekmeği yediğim, aynı sevinçleri yaşayarak aynı hüzünleri paylaştığım komşu ilimizdeki Samsunlu vatandaşlarımızın kardeşlik dolu selamlarını getirdim.

Çorum, coğrafi konumuyla bölgenin kucaklaştığı, çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış, tarihi dokusu, kültürel mirası ve zenginlikleriyle ekonomik ve sosyal kalkınma potansiyeline sahip bir şehrimizdir. Bizler, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, koordineli bir şekilde Çorum’umuzun, ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunmak için mesai mefhumu gözetmeden bu potansiyeli en verimli şekilde kullanarak, halkımıza hak ettiği hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışacağız. Yapacağımız tüm iş ve işlemlerimizi siz değerli Çorumluların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla, hukuka uygun şekilde gerçekleştirmek ana gayelerimizdendir.

Tarımsal üretim ve makine sanayisiyle ön plana çıkan Çorum’umuzda özellikle tarımsal sulama ve Organize Sanayi Bölgeleri gibi kritik konularda atılacak adımlarla, istihdam ve ihracat odaklı yaklaşımla Çorum’un ekonomik yapısını daha da güçlendireceğiz. Şehrimizi, Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda turizmden teknolojiye birçok alanda tüm çabamızla gerçekleştireceğimiz projelerle “Türkiye Yüzyılı” vizyonu doğrultusunda geliştirerek hedeflerine ulaştırmaya çalışacağız.

Ülkemize, Küresel Güç olma yolunda büyük katkı sağlayan Savunma Sanayimiz, alanında yerlilik ve millileşmede önemli mesafe kat etmiştir. Gelecek 5 yıllık (2024 – 2028) dönemde Savunma Sanayi ürünlerimizde %100 yerlilik oranına ulaşılması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda, Çorum ilimizdeki özellikle makine sanayi altyapısı dikkate alındığında, savunma sanayi yatırımlarından ilimize kazandırmak için atılımlar gerçekleştireceğiz. Organize sanayi bölgesi çalışmalarımızda özellikle savunma sanayine çok ağırlık vereceğiz.

Gelişen sanayimizde istihdam edilmek üzere nitelikli eleman istihdamında sıkıntı yaşanmaması adına şehrimizde sosyal donatıları, eğitim olanaklarını daha da iyileştirerek, Çorum’umuzu “göç veren değil, göç alan bir kent” misyonuna taşımak adına sürdürülebilir bir sosyoekonomik gelişme hedefleyeceğiz.

7 bin yıllık tarihi, doğal güzelliklerle kaplı coğrafyası, çok kültürlü yapısı, “Dünya Kültür Mirası Listesinde” yer alan “Hattuşa Ören Yeri” eseriyle bir turizm şehri olan Çorum’umuzu; tarih, doğa ve yayla turizmi gibi destinasyonlarla ulusal ve uluslararası arenada ön plana çıkararak daha geniş kitlelere tanıtma azmi ve gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizi, kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli vazifemizdir. Gençlerimizi, ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır hale getirmek için maddi ve manevi tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. Siz sevgili gençlerin, sizlere her türlü destek noktasında bizlere güvenmenizi özellikle istirham ediyorum.

Değerli basın mensuplarımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, milletin müşterek sesidir” ifadesiyle toplumu aydınlatma noktasında üstlendiğiniz misyonun yanı sıra vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini bizlere yansıtarak aramızda kurduğunuz köprü oldukça önem taşımaktadır. Çorum’da görev yapacağımız süre zarfında sizlerle hep iletişim halinde olmaya çalışacağım. Çalışmalarınızda kolaylık ve başarılar dilerim.

İl Özel İdaremiz vasıtasıyla Çorum’da tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız. İlçe ve köylerimizin tüm ihtiyaçlarını, kamu kurum ve kuruluşları arasında bütünlük ve uygunluk içinde organize ederek vatandaşlarımıza en yakın yerlerde, en hızlı ve en uygun yöntemlerle gidermeyi sağlayacağız.

Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Çorum, farklı kültür ve inançlardan birçok insanın birlik, beraberlik ve barış içerisinde yaşama çabası içinde olduğu bir kent olmuştur. Bizler de görevimiz boyunca bu birlik ve beraberliğin teminatı olacağız. Kapımız her daim sizlere açık olacak. Her zaman vatandaşlarımızın arasında, özellikle Aziz Şehitlerimizin emaneti ailelerimiz, gazilerimiz, devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızla 24 saat esasına göre bir arada olmaya özen göstereceğiz.

Bu çalışmalarımız sırasında, siz değerli hemşerilerim başta olmak üzere saygıdeğer milletvekillerimiz, tüm siyasi partilerimiz, il, ilçe, belde belediye başkanlarımız, üniversitemiz, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarımız, muhtarlarımız, oda ve meslek kuruluşlarımız, toplumun diğer bütün kesimleri ve kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevi üstlenen saygıdeğer basın mensuplarımızla Çorum’umuza daha fazla katkıda bulunabilmenin çabası içerisinde olacağız.

Bu duygularla, Çorum Valiliği görevini devraldığımız değerli meslektaşım Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’ye hizmetleri için teşekkür ediyor, kendilerine yeni görev yerinde başarı ve muvaffakiyetler diliyorum. Siz değerli Çorumlu hemşerilerime en derin saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Görev sürem boyunca, siz değerli Çorumlularla birlikte, şehrimizi daha iyiye, daha güzele taşımak için çalışacağım. Bu kutlu yolda Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.