Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

CHP’li Özel; “Çorum’a verilmiş havaalanı, hızlı tren sözü, yerinde yeller esiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, Seçim İrtibat Bürosu açılışı için Çorum’a geldi.

CHP’li Özel; “Çorum’a verilmiş havaalanı, hızlı tren sözü, yerinde yeller esiyor”
05 Mayıs 2023 - 23:51

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, Seçim İrtibat Bürosu açılışı için Çorum’a geldi. Kadeş Meydanı’nda coşkulu kalabalığa seslenen Özel, konuşmasında seçimi ilk turda bitirmek istediklerini, bunun için omuz omuza vermeleri gerektiğini söyledi.

Memleket Partisi’nin Çorum milletvekili adayları CHP’ye katıldı

Memleket Partisi’nin Çorum’da ikinci ve üçüncü sıra milletvekili adayları Soner Demir ve Olgun Çakar’ın, Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldığını duyuran Özel; “Çorum’un başı dik, alnı açık, yüreğinde vatan, millet, bayrak sevgisi olan, haramdan ve yalandan korkan güzel insanları, Türkiye’nin en önemli seçimlerinin içinde baharın arifesindeyiz.

Genel Başkanımız, soframıza Halil İbrahim sofrası diyor, her gün büyütelim diyor, kim varsa gelsin diyor. Kimseyi dışarda bırakmayalım, bu işi ilk turda bitirelim diyor.

İlk turda bitirmemiz için ayrılığa değil omuz omuza vermeye ihtiyaç var. Bu çağrıyı 2 yiğit vatan evladı duymuş. Memleket Partisi’nin 2. ve 3. Sıra Milletvekili Adayları, Soner Demir ve Olgun Çakır aramızda, bize katılıyorlar, buyursunlar gelsinler “dedi.

Özel; “Değerli Çorumlular bu bir miting değil bu bir seçim bürosu açılışı. Çorum’a gelir bir seçim bürosu açılışı yapar meydanları doldurursanız bunun adı siyaset değil, bunun adı iktidardır” dedi.

“Çorum’da da Türkiye’de de kutuplaşma yerine kucaklaşma var” diyen Özel; “Bugün Sayın Bahçeli’nin Çorum mitingi de var. Çorum hem Sayın Bahçeli’yi bağrına basıyor hem bizi bağrına basıyor. Çünkü Çorum’un insanı, Türkiye’yi, Türk insanını milletini, bayrağını seviyor. “İfadelerini kullandı.

“Çorum’a verilmiş havaalanı, hızlı tren sözü, yerinde yeller esiyor”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Çorum mitingine değinen Özgür Özel: “Havaalanı ve hızlı trenin Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 21 yıldır Çorum’a vaat edip vaat edip yapmadığı bir iştir. Ben geçen sefer Çorum’a geldiğimde dedim ki gelirken hızlı trenle geldim yanımda AKP milletvekiliyle, şimdi AK Partili eski MHP’li il başkanı oturuyordu, tren de dedim kalabalıktı.

Neden çünkü Acemi Birliği’nde yemin töreni varmış dedim bütün gazeteciler güldüler. Çünkü Çorum’a verilmiş havaalanı sözü yerinde yeller esiyor. Çorum’a verilmiş hızlı tren, yerinde yeller esiyor.

Süleyman Soylu, havaalanını, hızlı treni yeniden vadedeceğine 2018 seçimlerinde gelip de burada söz verdiği Asker Acemi Birliğini getirsin, Polisin Moral Eğitim Merkezini getirsin. Ama getirmemiş, hala daha gelip ‘İktidarda olursak, şunu yapacağız bunu yapacağız’ diyor.

Bak Süleyman Soylu! Hızlı trenle gelmedik, ama olmayan hızlı trene seni bindirip, Çorum seni gerisin geri yollayacak inşallah.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iki kırmızı çizgisi olduğunu vurgulayan Özel; “Partimizin iki kırmızı çizgisi vardır. Biri vatanımız, biri de al bayrağımız.

“Biz aynı listede olduğumuz herkesle gurur duyuyoruz. Bir de AK Parti’nin listesine bakalım”

CHP’nin HDP ile birlikte olduğu iddialarına da cevap veren Özel; “Saadet, Deva, İYİ, Gelecek, Demokrat partisi ile beraberiz, 6 parti bir aradayız. Burada olmayan kimseyle beraber değiliz.

Onların Cumhur İttifakı gibi ittifakları var, aynı sahada bizimle rekabetleri var.

Biz aynı listede olduğumuz herkesle gurur duyuyoruz, onlara sahip çıkıyoruz. Ama bir de AK Parti’nin listesine bakalım.

Bir kolunda MHP, bir kolunda Destici’nin BBP, AK Parti’nin sıralarında, içinde, koynunda HÜDA PAR var. Kim bu HÜDA PAR?, Türk bayrağı olmasın, Türk Milleti olmasın diyen, Ne Mutlu Türk’üm denmesin diyen, özerklik olsun federasyon olsun, vatan bölünsün diyen HÜDAPAR, AK Parti’nin listesinde. Gaffar Okkan’ın katilleri, onların avukatları AK Parti’nin listesinde.

Yani bir kolunda MHP, bir kolunda BBP, listesinde HÜDA PAR. Kimler kimlerle beraber… Kimler kimlerle beraber…

Buna bakmadan Cumhuriyet Halk Partisi’ne onunla berabersin, bununla berabersin.  Biz 6 parti beraberiz. Türkiye’de 16 ilde 6 parti tam ittifak oluşturduk. Çorum bunlardan bir tanesi” dedi.

“AK Parti her yeri ihmal etti ama Çorum’u çok daha ihmal etti”

“AK Parti her yeri ihmal etti ama Çorum’u çok daha ihmal etti. Biz Çorum’un geride bırakılan neyi varsa, partisine, görüşüne, inancına bakmadan, köy, belde, ilçe ayırmadan, insan ayırmadan bütün Çorum’a eşit ve iyi hizmet edeceğiz. Söz veriyoruz.”

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.