Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

CHP, Osmancık İlçe kongresi yarın

Kimse ser verip sır vermiyor!  

CHP, Osmancık İlçe kongresi yarın
25 Ağustos 2023 - 15:01

Osmancık İlçe kongresinde oy kullanım hakkına sahip olan delegelerinin seçimi temmuz ayında tamamlandı. İlçe yönetiminin belirleneceği kongre ise yarın yapılacak.

Osmancık CHP’de kongre maratonu ilk basamak olan delege seçimleriyle başladı. Parti siciline kayıtlı en az 5 üyesi olan köylerde delege seçimleri tamamlanırken, toplam 18 mahallenin üyeleri parti binasında açılan sandıklarda oylarını kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi siciline kayıtlı 550 üyesi bulunan ilçe teşkilatında üye bazında yapılan seçimler sonucunda 130 delege belirlendi. Demokratik bir ortamda seçilen delegeler 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü saat 14.00  de Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapılacak olan kongrede CHP İlçe Başkanını ve yönetimini belirleyecek.

Kimse ser verip sır vermiyor!  

CHP İlçe kongresinin yapılmasına saatler kaldı. Delege seçimleri tamamlandı. Birçok kişinin aklındaki soru ise CHP İlçe yönetimine kimlerin talip olacağı. Mevcut İlçe Başkanı Sadık Eker, aday olup olmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapmadı.

CHP Osmancık İlçe Başkanlığı için sürpriz isimlerin yer alma ihtimali uzunca bir süre konuşuldu.  CHP kulislerine göre partili gençler ve partili büyüklerden yeni yüzlerin yer aldığı bir liste hazırlandığı öğrenildi.  Bu listenin partinin eski başkanlarına ve büyüklerine fikir sorularak hazırlandığı, listede, esnaf, emekli, iş adamı, kadın, genç, her kesimden isimlere yer verildiği kulis notlarında yer aldı. Bu listeye mevcut yönetiminde destek vereceği seçime de ortak bir aday ile çıkacağı kulislerde konulurken, kongreye sayılı saatler kala genel kurula, hazırlanan listenin verilmeyeceği öğrenildi.

Mevcut İlçe Başkanı Sadık Eker, aday olup olmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapmasa da yeniden aday olabileceğini işaret eden bir paylaşımda bulundu. Eker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, partilileri genel kurula davet ederek “Birlikte başaracağız” notunu düştü.

Özetle CHP kulislerinden edindiğimiz bilgilerin haricinde henüz resmi bir açıklama yapılmadı, yani kimse deyim yerindeyse ser verip sır vermiyor!

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.