Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Bahçeli; “Biz Türkiye’yi yolda bulmadık”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çorum’da açık hava toplantısı yaptı. İl merkezinde bulunan Abide Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Bahçeli, muhalefete de sert sözlerle yüklendi.

Bahçeli; “Biz Türkiye’yi yolda bulmadık”
05 Mayıs 2023 - 21:58

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çorum’da açık hava toplantısı yaptı. İl merkezinde bulunan Abide Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Bahçeli, muhalefete de sert sözlerle yüklendi.

Çorum’un hükümran bir mazisi olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Bahçeli, “Çorum’da intikam sesleri değil, barış ve kardeşlik şuuru hakimdir”dedi.

Çorum’un her zaman helalin, duanın ve dürüstlüğün yanında durduğunu ifade den Bahçeli; “İstanbul’un fethindeki manevi ilhamı hiç şüphesiz Akşemseddin Hazretleri’dir. Allah dostu bu büyüğümüzün dualarıyla, kahraman neferlerimizin devleşen mücadeleleriyle, nihayet Fatih’imizin iradesiyle köhne Bizans’ın surları birer birer devrilmiştir. Akşemseddin Hazretleri Çorum’un manevi abidesi, bu topraklardan filizlenerek çınarlaşan alim ve gönül insanıdır.

“Çorum’da yalan yoktur, söyleyenin de yeri yoktur”

Çorum her zaman helalin, duanın ve dürüstlüğün yanında durmuştur. Çorum her daim Türk-İslam ruhunun itibarı olmuştur. Çorum’da yalan yoktur, söyleyenin de yeri yoktur. Çorum’da hile, hurda, desise, eyyamcılık yoktur; bilakis yalana ve yıkıma tevessül edenin hatırı sayılmaz, haysiyetinden de bahsedilemez.

“Çorum’un hükümran bir mazisi vardır

Anadolu coğrafyası nice medeniyetlere beşiklik yapmıştır. Aynı zamanda coğrafyamız küresel dengeleri etkileyen güç mücadelelerine, kesintisiz savaşlara sahne olsa da; bu olumsuzluklar uzun sürmemiş, müteakiben uzun barış ve kardeşlik dönemi tesis edilmiştir.

Çorum’un hükümran bir mazisi vardır ve bu mazi tarihin akışını değiştirmekle kalmamış, sonraki asırların hedeflerine istikamet vermiştir.

“Geleceğin gücü Türkiye’dir”

Şimdi yeni bir gelecek önümüzdedir. Bu nedenle 14 Mayıs 2023 tarihi bir dönüm noktasıdır. Türk ve Türkiye Yüzyılının cümle kapısı açılmıştır. Lider Ülke Türkiye’nin meşalesi yakılmıştır. Bu meşalenin aydınlığıyla yürüyüşümüz hızlanmıştır. Allah’ın izniyle, gelen Türk asrı, geleceğin gücü Türkiye’dir.

Bizim ülkümüz, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet ve insanlığın huzurudur. Bizim anlayışımıza göre toplumsal uzlaşmanın dinamikleri milliyetçilik ve demokrasidir.

Sosyal, siyasal ve ekonomik uzlaşma hedefimize refakat edecek toplumsal dayanışma ve uzlaşmayla milli birliğimiz çok daha güçlenecektir. Elbette yapacağız, hep birlikte başaracağız.

Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü, yani 29 Ekim 1923 artık ufukta görülmüştür. Bu ufukta milli kucaklaşmayı dört başı mamur şekilde sağlayabilmek için 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerini cumhurun zaferiyle pekiştirmek lazımdır. “dedi.

“Çorumlu kardeşlerim sıra ve yetki hepinizde”

Çorumlu kardeşlerim sıra ve yetki hepinizde. Ekmeğimizi büyütmek için Aziz Milletim Sıra Sende. Dik baş, tok karın, mutlu yarın için Aziz Milletim Sıra Sende. Kardeşliğimizi güçlendirmek için Aziz Milletim Sıra Sende. İstihdamı, yatırımı, ihracatı ve büyümeyi genişletip geliştirmek için Aziz Milletim Sıra Sende. Gülen yüzler, güvenli ve bereketli ömürler için Aziz Milletim Sıra Sende.

Söz sizin, karar sizin, Ülke sizin, gelecek sizin, vatan sizin, bayrak sizin, devlet sizin, millet sizsiniz.

Ne var ki geleceğinizi karartmak isteyenler var. Zilleti zemzem diye servis edenler var. Biz haktan yana bakıyoruz. Biz hakikatten yana bakıyoruz. Biz halkımız ne diyorsa ona bakıyoruz. Baktığımız yerden zillet ittifakının kumpaslarını görüyoruz. Baktığımız yerden ülkemize zincir vurmak isteyenleri görüyoruz. ”dedi.

“Çorum’da intikam sesleri değil, barış, huzur ve kardeşlik şuuru hakimdir”

Çorum’da intikam sesleri değil, barış, huzur ve kardeşlik şuuru hakimdir. Çorum ve diğer tüm yurt köşelerinde “Her Birlikte Türkiye” inancı ve iffeti asıldır, amirdir ve vazgeçilmez bir irade namusudur.

“Küresel emperyalizmin borusu Türk vatanında ötemez”

Küresel emperyalizmin borusu Türk vatanında ötemez. Karşımıza kim gelirse gelsin, nasıl bir güce ve imkâna sahip olursa olsun, son neferimize, son damla kanımıza kadar milli şerefimizi, milli varlığımızı, istiklal ve istikbal haklarımızı gözü kara şekilde koruyacağız.

“Biz Türkiye’yi yolda bulmadık”

Biz Türkiye’yi yolda bulmadık, zillete ve destekçilerine bırakmayacağız. Güvencemiz Çorum’dur. Gücümüz Türk milletinin eşsiz iradesidir. Başaramazlar, Türkiye’ye diz çöktüremezler. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ezberleriyle ülkemizi siyasi istikrarsızlık yıllarına geri götüremezler. Cumhurbaşkanı yardımcı sayısının her gün arttığı dokuz başlı zillet korkuluğuna Çorum tahammül etmez, geçit vermez.

“Zillet ittifakının tek yaptığı koltuk ve makam taksimidir”

Zillet ittifakının tek yaptığı koltuk ve makam taksimidir. İşleri güçleri rant takviyesi, ikbal tahkimidir. Tek bir projeleri yoktur. Gündeme ve geleceğe dönük tek bir mesajları, kavrayıcı ve kuşatıcı sözleri, hazırlıkları, üstelik heyecan ve birikimleri yoktur.

“Türkiye’de istikrar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle sağlanmıştır”

Türkiye’de istikrar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle sağlanmıştır. Geride kalan yaklaşık beş yıllık dönemde ülkemizin karşılaştığı ağır sorun ve saldırılar Parlamenter Sistemin egemenliğinde gerçekleşmiş olsaydı hiçbirinin altından kalkamaz, üstesinden gelemezdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kazanımları sayesinde, devletin ve hükümetin tesirli mücadelesiyle krizlere zamanında mukavemet edilmiştir. Siyasi ve ekonomik operasyonlara her anlamda direnç gösterilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güvenlik, refah, huzur ve barış iklimini derinleştirmiş; kuvvetler ayrımını netleştirmiştir. Kazanan Türkiye olmuştur.

“Akıntıya karşı kürek çekmek nafiledir”

CHP’sinden İYİ Partisi’ne varıncaya kadar koalisyon dönemlerine övgüler düzen siyasi zihniyetler milletimizin ve ülkemizin munzam ve muntazam gerçekleriyle ters düşen aymazlardır. Bunlar iş bilmez, yol bilmez, erdem bilmez, ahlak bilmez. Akıntıya karşı kürek çekmek nafiledir. Güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak akılsızlıktır.

Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Milletimize ne söz vermişsek tuttuk. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin çatısı altında, Cumhur İttifakı olarak TBMM’de sizlerin yüzünü kara çıkarmadık, vaatlerimizi unutmadık, her şartta yanınızda olduk.

“Milletimize ne söz vermişsek tuttuk”

Milliyetçi Hareket Partisi’ne öyle bir destek verin ki, Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a öyle bir sahip çıkın ki, gelecek nesillerimize güzel, bereketli, ekonomik refahı yükselmiş, huzur ve kardeşlikle yaşanacak bir ülkeyi miras bırakalım.

14 Mayıs 2023 Pazar günü, sandığın başına gittiğinizde, Çorum milletvekili adaylarımıza ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok güçlü desteğinizi bekliyorum. “dedi.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.