Atatürk Ortaokulu, hem ulusal hem de uluslararası 4 ayrı proje « EVRİM GAZETESİ

SON DAKİKA

Din görevlileri yemekte buluştu

EĞİTİM, Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Atatürk Ortaokulu, hem ulusal hem de uluslararası 4 ayrı proje

Osmancık Atatürk Ortaokulu, hem ulusal hem de uluslararası 4 ayrı proje hazırladı.

Bu haber 25 Nisan 2022 - 13:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Osmancık Atatürk Ortaokulu, hem ulusal hem de uluslararası 4 ayrı proje hazırladı.

Atatürk Ortaokulu Müdürü Adem Şahin, okulda yürütülen eTwinning projeleri hakkında bilgi vererek, projelerde asıl amaçlananın, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik ederek öğrencilerde bilinç oluşturma, hem ulusal hem de uluslararası ortak çalışmalar yürütmek olduğunu söyledi.

Şahin, “İş birliğine dayalı karşılıklı iletişim birlikte öğrenme çeşitli iletişim araçlarını kullanabilme online iletişim ve eğitim araçlarını kullanarak öğrencilerin kendilerini geliştirmesi, çevreye daha duyarlı olmalarını duyarlı öğrenme, günümüz bilişim teknolojilerine daha hakim bireyler yetiştirmek.

4 ayrı proje ile okulumuza destek veren öğretmenlerimiz, Ömer Faruk Tonbul, Ayşegül Uslu Tonbul, Nursel Uluhan ve Hilal Gönül Kınıklı’ ya teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Yaşama El Uzat” projesi

Osmancık Atatürk Ortaokulu Beden eğitimi öğretmeni Ömer Faruk Tonbul’un kuruculuğunu yaptığı “Yaşama El Uzat” projesiyle ulusal bir proje gerçekleştirilirken, proje hakkında bilgi veren Tonbul; “Okullarımızda, çevremizde, kısacası günlük hayatımızda, istenmeyen kazalara, yaralanmalara mutlaka ya şahit olmakta, ya bizzat yaşamaktayız. Okul alanlarında ne kadar tedbir alsak da, bu tür olayları sonlandırmamız neredeyse imkânsız. İşte bu proje hem okul ortamlarında bulunan tehlikeli alanları tespit etmemize hem de, meydana gelebilecek yaralanmalar durumunda ilk müdahalenin doğru yapılması konusunda öğretmen ve öğrencilerimizi bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. ”dedi.

“Bilimde Türk Damgası” projesi

İngilizce öğretmeni Ayşegül Tonbul’un ortaklığını yürüttüğü “Bilimde Türk Damgası” adlı hem ulusal hem de uluslararası Etwinning projesi gerçekleştirildi.

Projenin amacını anlatan Ayşegül Tonbul, Türk bilim adamlarının bilime katkılarını gençlere öğretmek ve bilim tarihi konusunda farkındalık yaratmak olduğu şeklinde ifade etti.

“İleri Dönüşüm” projesi

Görsel Sanatlar öğretmeni Nursel Uluhan’ın ortaklığını yürüttüğü “İleri Dönüşüm” Ulusal Etwinning projesi gerçekleştirildi.

Projenin amacını anlatan Nursel Uluhan; ”Bu proje ile öğrencilerin; atık malzemeleri kullanarak; süs eşyası, mutfak gereci, bahçe eşyası, işimizi kolaylaştıran bir alet, oyun veya oyuncak ve sanat eseri tasarlamalarını sağlayarak geri dönüşüm ve ileri dönüşüm kavramlarını yaşayarak öğrenmeleri hedeflenmektedir. “dedi.

“Resimle Fark Et, Ritimle Dans Et’’ projesi

Müzik öğretmeni Hilal Gönül Kınıklı’nın ortaklığını yürüttüğü “Resimle Fark Et, Ritimle Dans Et’’ adlı hem ulusal hem de uluslararası bir Etwinning projesi gerçekleştirildi.

Özel eğitim sınıfı ile gerçekleştirilen projenin amacını anlatan Hilal Gönül Kınıklı; “Tüm dünyada etkili olan Covit-19 salgını nedeniyle bir çok ülkede ciddi duraklamalar söz konusu olmuş, eğitim öğretim faaliyetleri bir hayli etkilenmiştir. Bu süreçten en çok etkilenen öğrenci grubu da özel gereksinim öğrencileri olmuştur. Bu nedenle ‘’Resimle Fark Et, Ritimle Dans Et’’ adlı projemizin amacı özel gereksinimli öğrencilerimizi sanat ve müziğin iyileştirici gücüyle motive etmek, kendini ifade etme becerilerini ve ders kalitelerini geliştirmektir ayrıca özgüven sahibi olmalarını sağlamaktır. Özel eğitim sınıfı ile farkındalık oluşturarak özel çocukların da başarılı işler çıkarabileceklerini göstermektir.” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.