Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

Asırlık ağaçlar kurudu mu? kurutuldu mu?

Osmancık Belediyesi Kent Meydanı yapılacak söz konusu alan için hazırlanan projeyi geçtiğimiz günlerde paylaştı.

Asırlık ağaçlar kurudu mu? kurutuldu mu?
16 Eylül 2023 - 16:55

Osmancık’ta en az yarım asırlık olduğu bilinen çınar ağacı ve çevredesinde bulunan diğer 3 ağaç kurumaya terk edildi.

Yaklaşık 40 yıl boyunca hizmet veren eski Belediye Binası geçtiğimiz yıl aralık ayı başında yıkılmıştı.  Eski belediye binasının yıkılmasının ardından Belediye Kültür Merkezi de yıkıldı. Yıkım alanı içerisinde bulunan ve yaklaşık yarım asırlık olan çınar ağaçlarından bir tanesi kurumaya başladı. Ağacın kurumaya başlaması üzerine 1 Ağustos tarihli sayımızda “Yarım asırlık çınar kurumaya terk edildi!” başlığıyla yayınladığımız haberin ardından çevresinde bulunan diğer 3 ağaçta aynı şekilde kurumaya başladı.

Haber hattımıza ulaşan vatandaşlar dalları kuruyan çınarın bir an önce kurtarılmasını beklerken diğer 3 ağacın da kuruduğunu görmekten üzüntü duyduklarını ifade ederek, “Çevre düzenlemesi adına bu ağaçlar özellikle mi kurutuldu, yoksa kendileri mi kurudu, araştırılmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan Osmancık Belediyesi Kent Meydanı yapılacak söz konusu alan için hazırlanan projeyi geçtiğimiz günlerde paylaştı. Paylaşımda belediye başkanı Ahmet Gelgör, Kent Meydanı inşaatına başlanacağını ifade ederek ihale ve yer tesliminin yapıldığını belirtti.

İHALEYE 2 FİRMA GİRDİ

Osmancık Kent Meydanı yapım işi için açılan ihaleye 2 firmanın teklif verdiği öğrenildi. Yapım işinin yaklaşık maliyetinin 6 milyon 235 bin 561 bin 30 kuruş olduğu öğrenildi.

İhaleye giren 2 firmadan biri 6 milyon 125 bin 816 bin teklif verirken, diğer firma 6 milyon 850 bin teklif verdi.

FİYAT ARTIŞI OLACAK MI?   

Osmancık Kent Meydanı için ihale ve yer teslimi yapıldı. Daha önce Osmancık’tan Mustafa Kemal Atatürk Parkı ve Şehit Şenay Aybüke Yalçın Parkı’nın yapımını üstlenen firmanın ihaleyi aldığı öğrenildi.

Kent Meydanı yapım işinde 6 milyon 125 bin 816 bin teklif veren firmanın çalışmalara başlaması beklenirken, girdi maliyetlerinde öngörülemeyen fiyat artışının olup olmayacağı ise merak uyandırdı.

 

 

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.