Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın Ramazan Ayı Mesajı

Kaya: Bu Mübarek Ayda Bize Düşen Yardımlaşmayı Ve Dayanışmayı En Güzel Şekilde Yaşamak Ve Yaşatmaktır

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın Ramazan Ayı Mesajı
22 Mart 2023 - 18:07

AK Parti Çorum Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Oğuzhan Kaya, Ramazan ayı nedeniyle basın açıklamasında bulundu.
İşte Milletvekili Kaya’nın o açıklaması;

“On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif, insanlığı karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, böylece insanlık için yeni bir dönemin başladığı mübarek bir aydır.

Ramazan ayı; Rabbimizin af, mağfiret, lütuf ve kereminin doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin, yardımseverliğin, manevi duyguların zirveye ulaştığı, insanlar arasında kardeşliği pekiştiren, dargınlıkların unutulduğu ve küskünlüklerin sona erdiği günlerdir.

Bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşmanın, dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşamak ve yaşatmaktır. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar çevreye karşı duyarlı olmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız.

Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, on bir ayın sultanı Ramazan ayındaki güzel alışkanlıklarımızı hayatın tüm zamanına yayarak ve odak noktasına yerleştirerek çocuklarımıza örnek insan, dünya toplumlarına örnek toplum olmamız temennisiyle mübarek Ramazan ayının Çorumlu hemşehrilerime, ülkemize ve İslam Âlemi’ne tüm güzellikleri getirmesini diliyorum.”

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.