Son Dakika Osmancık Haberleri-EVRİM GAZETESİ

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” düzenlendi

Osmancık protokolü, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84.yıl dönümü nedeni ile, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı….

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” düzenlendi
10 Kasım 2022 - 13:53


Osmancık protokolü, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84.yıl dönümü nedeni ile, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı….

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkan Vekili Seher Kökez, Cumhuriyet Savcısı Yunus Dönmez, Jandarma Komutanı Üsteğmen Nuri Uyar,Emniyet Müdürü Ahmet Dilbaz, AK Parti İlçe Başkanı Şerif Okudan, CHP İlçe Başkanı Sadık Eker, İYİ Parti İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı, Vatan Partisi Osmancık İlçe Başkanı Aydın Kınacı, Osmancık Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, Müftü Dr. Eyyup Aydın, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Gaziler ve Şehit aileleri, Emekliler Derneği üyeleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar çelenk sunma merasiminin ardından Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı….

Osmancık Yatılı Bölge Ortaokulu, Osmancık İlkokulu, Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nun ortaklaşa düzenlediği program Saygı duruşunda bulunulması ve Müzik öğretmeni Bahadır’ın Eker, yönetiminde İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı.

“ATATÜRK’ÜN YOLUNDA UFKUMUZU GENİŞ, HEDEFLERİMİZİ BÜYÜK TUTACAĞIZ”

Okul Müdürü Pelin Morkoç, günün önem ve anlamını belirtir bir konuşma yaptı. Morkoç konuşmasında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, düşmanlarının bile takdirini kazandığını belirterek;  “Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş, en büyük eser Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını Aziz Türk Milleti’ne armağan eden  Atatürk, mücadeleci kişiliği,düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmış, milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.

Bugün bizlere düşen görev Atatürk’ün yolundan, yüzümüzü geleceğe dönmek ve ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz, büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bizlere bıraktığı mirasa olan bağlılığımızı yineliyor, rahmet ve minnetle anıyoruz.”dedi.

Anma programında okul öğrencileri şiirlerini okudu, “Atatürk Kurutuluş Savaşında” isimli oratoryoyu icra ederek,  Atatürk’ün sevdiği şarkıları yorumladı. Okul öğretmenleri tarafından “Bir resim yap çocuğum” adlı şiir okunarak öğrenciler tarafından Atatürk tablosu oluşturuldu.

3 okulun ortaklaşa hazırladıkları anma programı ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Aylin Ayran tarafından yapılan sahne dekoru davetlilerin begenisi toplarken, program ödül töreni ve çekinilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

ANKET

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kime Oy Vereceksiniz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
KÖŞE YAZARLARI
SON EKLENEN FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazetemiz Evrim ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.